LE: Zdobywca Pucharu Francji rozbity!

W Grupie K doszło do spotkania ACF Fiorentiny ze zdobywcą Pucharu Francji EA Guingamp. Co takiego się wydarzyło? Przez pierwsze 20 minut na boisku rządził francuski klub, później pierwsze strzały zaczęli oddawać włoscy piłkarze. W 34.minucie Juan Vargas rozpoczął akcję […]

W Grupie K doszło do spotkania ACF Fiorentiny ze zdobywcą Pucharu Francji EA Guingamp. Co takiego się wydarzyło?

Przez pierwsze 20 minut na boisku rządził francuski klub, później pierwsze strzały zaczęli oddawać włoscy piłkarze.

W 34.minucie Juan Vargas rozpoczął akcję spod własnej bramki. Piłka przeszła przez Pasqala, Pizarro i Kurtica, który dośrodkował do… Juana Vargasa. Ten uderzył celnie główką i tak padł pierwszy gol.

Już w 38.minucie czerwoną kartkę (drugą żółtą) ujrzał Diallo z Guingamp, i drużyna z Francji zmuszona była grać w dziesiątkę.

W drugiej połowie można powiedzieć, że na boisku było nudno. Dopiero w 67.minucie gola po akcji całej drużyny strzelił Juan Cuardado.

Pod koniec spotkania, w 88.minucie Guingamp dobił jeszcze Bernardeschi, i mecz zakonczył się rezultatem 3-0.

ACF Fiorentina – EA Guingamp 3:0 (1:0)

Bramki: Vargas (34), Cuardado (67), Bernardeschi (88)
Sędzia: Harald Lechner (Austria)

Fiorentina: Tatarusanu – Pasqual, Savić (57. Richards), Basanta, Tomović – Borja Valero (46. Badelj), Pizarro, Kurtić – Vargaz, Gomez, Cuardado (72. Bernardeschi)

Guingamp: Savassa – Leveque, Angoua, Kerbrat, Sankoh – Beauvue, Mathis, Diallo (38. CzK), Pied (62. Giresse) – Mandanne (71. Douniama), Marveaux (52. Yatabare