Ligue 1: PSG nadal bez porażki

W inauguracyjnym spotkaniu 10 kolejki Ligue 1, PSG pokonało RC Lens 3:1. Spotkanie zostało rozegrane w dość nietypowym miejscu, bo na Stade de France w… Saint Denis, czyli na przedmieściach Paryża. Początek spotkania był wymarzony dla gospodarzy, ale później do […]

W inauguracyjnym spotkaniu 10 kolejki Ligue 1, PSG pokonało RC Lens 3:1. Spotkanie zostało rozegrane w dość nietypowym miejscu, bo na Stade de France w… Saint Denis, czyli na przedmieściach Paryża. Początek spotkania był wymarzony dla gospodarzy, ale później do głosu doszli Paryżanie. W drugiej połowie również sędzia chciał zostać ważną postacią tego meczu i w 7 minut pokazał trzy czerwone kartki, dwie dla „Złocisto-Krwistych” i najbardziej kontrowersyjną dla Edinson’a Cavani’ego.

42782

W 4 minucie pierwszy strzał w meczu oddał Cavani, ale piłka w sporej odległości minęła bramkę. W 10 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Lens wyprowadziło szybką kontrę, którą zakończył Coulibaly celnym strzałem i bramka dla RCL stała się faktem. W 25 minucie znakomite podanie zza obrońców posłał Veratti. Do piłki doszedł Cavani, który obrócił się i strzelił w Landre. W 29 minucie Paryżanie doprowadzili do wyrównania. Pastore powalczył o piłkę przy linii bocznej i zagrał do Maxwell’a, który wystawił ją do nabiegającego na 20 metr Cabaye. Pomocnik PSG uderzył na bramkę w sposób nie do obrany dla Riou. Pięć minut później podopieczni Laurent Blanc’a prowadzili 2:1. Bramkarz Lens wypiąstkował piłkę przed pole karne pod nogi Maxwell’a, który bez namysłu uderzył w stronę bramki. Riou nie zdążył wrócić do bramki i piłka wylądowała w siatce. W 39 minucie z bliskiej odległości głową uderzył Coulibaly, ale refleksem popisał się Sirigu. W 45 minucie Landre przebiegł pół boiska, minął Veratti’ego i uderzył z dwudziestego piątego metra. Niestety futbolówka minimalnie przeleciała obok słupka.

W 50 minucie po podaniu Baal’a strzał na bramkę oddał Le Moigne, ale trafił w dobrze ustawionego Sirigu. W 54 minucie sędzia nie miał wątpliwości dyktując rzut karny dla PSG. Faulujący w tej sytuacji Gbamin otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Cavani i mocnym strzałem w środek bramki umieścił ją w siatce. Po strzelonym golu Cavani w 30 sekund otrzymał dwie żółte kartki. Najpierw sędzia uznał, że Urugwajczyk zbyt długo celebrował zdobycie bramki, a drugą za dotknięcie sędziego! W 60 minucie Le Moigne walczył o piłkę z Cabaye w konsekwencji pomocnik Paryżan upadł na murawę za co zawodnik Lens otrzymał drugą żółtą kartkę i wyleciał z boiska. W 74 minucie Pastore uderzył bardzo mocno z 12 metra, ale trafił w dobrze ustawionego bramkarza Lens. W 81 minucie indywidualną akcję przeprowadził Lucas, po minięciu kilku rywali zdecydował się na strzał i piłka otarła się o poprzeczkę.

RC Lens 1:3 Paris Saint Germain

Bramki: Coulibaly – Cabaye, Maxwell, Cavani

Żółte kartki: Gbamin, Moigne – Cavani

Czerwone kartki: Gbamin(za dwie żółte), Moigne(za dwie żółte) – Cavani(za dwie żółte)

Sędzia: Rainville

Składy:

Lens: Riou – Cavaré, Landre, Gbamin, Baal – Chavarria, Valdivia, Le Moigne, Nomenjanahary (82′ El Jadeyaoui) – Touzghar (64′ Ba), A. Coulibaly (79′ Guillaume)

PSG: Sirigu – van der Wiel, Camara, Motta (76′ Kimpembe), Maxwell – Matuidi (22′ Bahebeck), Cabaye (64′ Chantome), Veratti – Pastore, Cavani, Lucas