Ligue 1: Rennes wygrało z Lille!

W pierwszym niedzielnym spotkaniu Ligue 1, Lille OSC udowodniło, że w ostatnim czasie znajduje się w sporym kryzysie. Słabą formę podopiecznych Rene Girard’a wykorzystali zawodnicy Stade Rennes. W pierwszej połowie gra wyglądała bezbarwnie, natomiast widowisko zdecydowanie poprawiło się po zmianie […]

W pierwszym niedzielnym spotkaniu Ligue 1, Lille OSC udowodniło, że w ostatnim czasie znajduje się w sporym kryzysie. Słabą formę podopiecznych Rene Girard’a wykorzystali zawodnicy Stade Rennes. W pierwszej połowie gra wyglądała bezbarwnie, natomiast widowisko zdecydowanie poprawiło się po zmianie stron. W składzie Rennes cały mecz rozegrał reprezentant Polski Kamil Grosicki.

4ab3dlequipe.fr

W 4 minucie spotkania piłka dośrodkowana z prawej strony boiska spadła na głowę Ntep, ale zawodnik Rennes posłał ją nad poprzeczką. W 11 minucie Kjaer uderzył futbolówkę głową, ale spokojnie złapał ją Costil. W minucie 21 akcję prawą stroną przeprowadził Origi, Belg podał do Corchii, który oddał strzał na bramkę, ale z dużym spokojem futbolówkę złapał Costil. W 34 minucie meczu, Ntep zgrał głową piłkę do Habibou, który w dobrej okazji trafił zaledwie w bramkarza. W 38 minucie Habibou z łatwością ograł obrońców, jednak jego strzał okazał się zbyt lekki by zaskoczyć golkipera rywali.

Na początku drugiej połowy Stade Rennes objęło prowadzenie! Akcję lewą stroną poprowadził Ntep. Francuz w pełnym biegu dośrodkował w pole karne, a tam był Habibou, który uprzedził bramkarza gości i skierował piłkę do siatki. Osiem minut później znów Ntep indywidualną akcję zakończył podaniem, które Doucoure zakończył strzałem i w konsekwencji golem na 2:0. W 58 minucie Kamil Grosicki rozegrał akcję z Habibou. Kiedy Polak znalazł się na 8 metrze od bramki oddał strzał, ale piłka trafiła w słupek i wyszła za boisko. Tuż przed końcem spotkania strzał z przed pola karnego oddał Andre, ale kapitalnie zachował się Enyeama przenosząc piłkę nad poprzeczką.

Stade Rennes 2:0 (0:0) Lille OSC

Bramki: Habibou 46′, Doucoure 54′

Żółte kartki: Andre – Sidibe, Balmont

Sędzia: Philippe Kalt

Składy:

Rennes: Costil – Danze, Mexer, Armand, M’Bengue – Fernandes, Doucoure, Ntep (84. Hosiner), Grosicki, Pajot (76. Prcić) – Habibou (74. Andre)

Lille: Enyeama – Beria (56. Sidibe), Kjaer, Basa, Souare – Gueye, Balmont, Corchia, Frey (72. Rodelin), Ryan Mendes (56. Roux) – Origi

Ilość widzów: 19 000