T-Mobile Ekstraklasa: tragiczne widowisko w Poznaniu. Lech – Górnik 1:0

W pierwszym niedzielnym spotkaniu 13. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, Lech Poznań pokonał Górnika Łęczna 1:0 . Mecz stał na bardzo niskim poziomie i osoby, które wybrały w tym czasie inne zajęcia mogą cieszyć się, że nie straciły 90 minut na oglądanie […]

W pierwszym niedzielnym spotkaniu 13. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, Lech Poznań pokonał Górnika Łęczna 1:0 . Mecz stał na bardzo niskim poziomie i osoby, które wybrały w tym czasie inne zajęcia mogą cieszyć się, że nie straciły 90 minut na oglądanie takiego widowiska. Jedynym wartym odnotowania akcentem było przepiękne trafienie z dystansu autorstwa Muhameda Keity.

Tak jak wspomniałem wyżej, mecz nie był widowiskiem godnym Ekstraklasy. Obydwie drużyny grały „anemiczny” futbol, praktycznie nie tworzyły sytuacji podbramkowych, a w ich poczynaniach było mnóstwo niedokładności. Wszystko co najciekawsze w tym spotkaniu wydarzyło się w 81. minucie. Wtedy to na strzał z okolic 30. metra zdecydował się wprowadzony chwilę wcześniej Muhamed Keita i przepięknym uderzeniem zaskoczył kompletnie golkipera gości, Sergiusza Prusaka. Ten gol z pewnością będzie się liczył w klasyfikacji na trafienie sezonu 2014/2015 T-Mobile Ekstraklasy. Lech dzięki temu zwycięstwu ma na swoim koncie 21. punktów i coraz bardziej zbliża się do czołówki tabeli.

Lech Poznań – Górnik Łęczna 1:0 (0:0)
Muhamed Keita 81.

Lech: Gostomski – Kędziora, Wołąkiewicz, Kamiński, Henriquez – Trałka, Linetty, Jevtić (67` Kownacki), Hamalainen, Pawłowski (78` Keita) – Sadaev (46` Lovrencics).

Górnik: Prusak – Mierzejewski, Szmatiuk, Bożić, Mraz – Bielak, Nowak, Bonin (75` Hasani), Burkhardt, Bożok (76` Szałachowski) – Cernych.

Żółte kartki: Hamalainen – Nowak, Bożok.

Sędziował: Szymon Marciniak (Płock).

Widzów: 14 882.