Longines Global Champions Tour w Valkenswaard w Eurosporcie

Czwarta runda Longines Global Champions Tour rozegrana zostanie w ten weekend w Valkenswaard. Zawody relacjonować będzie Eurosport. Pierwotnie ta runda miała odbyć się w Cannes, jednak z powodu pandemii organizatorzy nie byli w stanie przygotować drugich zawodów na Lazurowym Wybrzeżu. […]

Czwarta runda Longines Global Champions Tour rozegrana zostanie w ten weekend w Valkenswaard. Zawody relacjonować będzie Eurosport.

Pierwotnie ta runda miała odbyć się w Cannes, jednak z powodu pandemii organizatorzy nie byli w stanie przygotować drugich zawodów na Lazurowym Wybrzeżu. Po rywalizacji w Saint Tropez na czele klasyfikacji GCT jest Peder Fredricson – Szwed wygrał poprzednią rundę po rozgrywce, w której okazał się lepszy od swojego rodaka, Henrika von Eckermana. Obu nie zobaczymy jednak w Valkenswaard, podobnie jak reszty czołowej szóstki klasyfikacji. Najwyżej sklasyfikowanym w GCT uczestnikiem zawodów w Belgii będzie triumfator z Dohy, Niels Bruynseels.

W zawodach zobaczymy też Andrzeja Opłatka, który w Saint-Tropez zaliczył bezbłędny przejazd na Stakkatanie, nieco gorzej radząc sobie na Conthinderze. Nasz młody jeździec ponownie znalazł się w składzie Miami Celtics w rywalizacji Global Champions League. Tam na prowadzeniu znajduje się Shanghai Swans, mające trzy punkty przewagi nad Valkenswaard United. Zespół Celtics plasuje się na 11. miejscu.

NIEDZIELA – 6 CZERWCA 2021

00:00 Longines Global Champions Tour, Valkenswaard, Holandia: KONKURS GRAND PRIX

Komentarz: Hubert Szaszkiewicz

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.