Weekend z żeglarstwem w Sportklubie i Eurosporcie

Dużo okazji do śledzenia swojego ulubionego sportu będą mieli w ten weekend fani żeglarstwa. Rywalizację w SailGP transmitować będzie Sportklub, a start drugiego etapu regat The Ocean Race Europe pokaże Eurosport. U wybrzeży włoskiego Taranto na Morzu Jońskim rozegrana zostanie […]

Dużo okazji do śledzenia swojego ulubionego sportu będą mieli w ten weekend fani żeglarstwa. Rywalizację w SailGP transmitować będzie Sportklub, a start drugiego etapu regat The Ocean Race Europe pokaże Eurosport.

U wybrzeży włoskiego Taranto na Morzu Jońskim rozegrana zostanie druga runda cyklu Sail GP. Po wygranej na Bermudach Brytyjczycy zmieniają dowódcę swojego jachtu. Ben Ainslie ze względu na osobiste zobowiązania ustępuje miejsca na metaforycznym w przypadku katamaranu klasy F50 mostku swojemu rodakowi, Paulowi Goodisonowi, trzykrotnemu mistrzowi świata w klasie Moth. Do załogi dołączy też Anna Burnet, szykująca się do startu olimpijskiego w Tokio – również na katamaranie, ale w klasie Nacra 17.

Inną taktykę przyjęli Nowozelandczycy, którzy wymienili część załogi właśnie ze względu na to, że jej członkowie chcą przygotować się do igrzysk poza SailGP. W miejsce Petera Burlinga, który wraz z Blairem Tuke’m będzie w Tokio bronił złota z Rio de Janeiro w klasie 49er, dowódcą nowozelandzkiego F50 zostanie Szwajcar Arnaud Psarofaghis.

Podczas gdy osiem jachtów rywalizować będzie na Morzu Jońskim, kurs na Morze Śródziemne obiorą uczestnicy The Ocean Race Europe. Sailing Poland na mecie pierwszego etapu z Lorient do Cascais zajął czwarte miejsce w klasie VO65, przegrywając z The Austrian Ocean Race Project, litewskim Ambersail oraz szwedzko-holenderskim Team Childhood I. W klasie IMOCA 60 triumfował CORUM L’Epargne. W sobotę załogi będą miały okazję do zdobycia bonusowych punktów w wyścigu przybrzeżnym, natomiast w niedzielę wyruszą w drogę do Alicante.

SOBOTA – 5 CZERWCA 2021

13:30 SailGP, Taranto, Włochy: DZIEŃ 1 

Komentarz: Maciej Cylupa, Szymon Jabłkowski

NIEDZIELA – 6 CZERWCA 2021

13:30 SailGP, Taranto, Włochy: DZIEŃ 2 

Komentarz: Maciej Cylupa, Szymon Jabłkowski

13:45
The Ocean Race Europe, Cascais, Portugalia: START DRUGIEGO ETAPU REGAT
*(7 czerwca o 00:20  w Eurosporcie 1)

Komentarz: Waldemar Heflich

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.