Wioślarski Puchar Świata na sport.tvp.pl

Francuska Sabaudia będzie areną trzecich i ostatnich w tym sezonie zawodów Pucharu Świata w wioślarstwie. Finałowy dzień regat transmitowany będzie na stronie sport.tvp.pl. W przeciwieństwie do poprzednich dwóch edycji w Zagrzebiu i Lucernie, w kadrze Biało-Czerwonych nie znaleźli się wyłącznie […]

Francuska Sabaudia będzie areną trzecich i ostatnich w tym sezonie zawodów Pucharu Świata w wioślarstwie. Finałowy dzień regat transmitowany będzie na stronie sport.tvp.pl.

W przeciwieństwie do poprzednich dwóch edycji w Zagrzebiu i Lucernie, w kadrze Biało-Czerwonych nie znaleźli się wyłącznie nasi obecnie najlepsi zawodnicy. Owszem, zarówno nasze największe medalowe nadzieje na igrzyska w Tokio, czyli męska i żeńska czwórka podwójna oraz czwórki bez sternika i sterniczki, wystąpią w najsilniejszych składach, jednak oprócz nich zobaczymy m.in. drugą, młodzieżową osadę w W4x – Barbara Streng, Paulina Chrzanowska, Katarzyna Duda i Barbara Jęchorek przymierzają się do „wygryzienia” z kadry narodowej najlepszej osady roku 2018 według Światowej Federacji Wioślarskiej.

Na starcie stanie też inna osada szykująca się do igrzysk, dwójka podwójna mężczyzn Ziętarski/Biskup, a także największe rozczarowanie kwalifikacji olimpijskich – skiffista Natan Węgrzycki-Szymczyk. Ten ostatni teraz będzie musiał walczyć o utrzymanie swojej pozycji nr 1 w M1x z młodzieżowcem Piotrem Płomińskim, który również wystartuje w Sabaudii. Żeńską dwójkę podwójną z myślą o kolejnym, skróconym przez przełożenie igrzysk w Tokio, cyklu olimpijskim stworzą Katarzyna Boruch i Izabela Gałek. W wadze lekkiej wystartują tylko nasze jednoosobowe łódki, do których wsiądą Weronika Kalinowska i Łukasz Sawicki.

NIEDZIELA – 6 CZERWCA 2021

10:30 Puchar Świata, Sabaudia, Francja: FINAŁY na żywo
*(7 czerwca o 08:40 w TVP Sport)
sport.tvp.plTVP Sport HD

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.