Mecze 31. i 32. kolejki eWinner II ligi na antenie TVP Sport

W tym tygodniu zostaną rozegrane kolejne mecze trzeciego poziomu rozgrywkowego w Polsce. Transmisje ze spotkań piłkarskiej eWinner II ligi tradycyjnie przeprowadzi TVP Sport. W poniedziałek, 3 maja w ramach 31. kolejki rozgrywek zmierzą się Górnik Polkowice i Skra Częstochowa. W poprzedniej serii gier […]

W tym tygodniu zostaną rozegrane kolejne mecze trzeciego poziomu rozgrywkowego w Polsce. Transmisje ze spotkań piłkarskiej eWinner II ligi tradycyjnie przeprowadzi TVP Sport.

W poniedziałek, 3 maja w ramach 31. kolejki rozgrywek zmierzą się Górnik Polkowice Skra Częstochowa. W poprzedniej serii gier jedni i drudzy notowali bezbramkowe remisy – polkowiczanie na wyjeździe z Błękitnymi Stargard, zaś częstochowianie u siebie przeciw rezerwom poznańskiego Lecha.

Faworytem starcia są górnicy, którzy zachowują miejsce w fotelu litera ligi, mimo że mają o kilka spotkań rozegranych mniej od zespołów za sobą. W ubiegłym roku „Zielono-Czarni” gładko radzili sobie ze Skrą, pokonując ją 4:1 i 3:1. Zwycięstwo w poniedziałkowym meczu, który rozpocznie się o godzinie 14:55, byłby więc ich trzecią wygraną z rzędu nad tym rywalem.

W najbliższy weekend na szczeblu II ligi zostanie natomiast w całości rozegrana 32. kolejka rozgrywek. TVP Sport zdecydowało się na relację na żywo z meczu w sobotę, 8 maja o 17:25 między 6. w tabeli KKS-em 1925 Kalisz a obecnie 3. GKS-em Katowice.

W obu ekipach są różne nastroje. Kaliszanie bowiem wygrali ostatnie dwa mecze ligowe, zaś dokładnie odwrotnie wyglądało to w przypadku katowiczan. To jednak „GieKSa” w ramach 13. kolejki bieżącego sezonu ograła na swoim stadionie rywala z województwa wielkopolskiego aż 4:1. Czy KKS zrewanżuje się na własnym obiekcie już przy najbliższej okazji?

PONIEDZIAŁEK – 3 MAJA 2021

14:55 eWinner II liga – 31. kolejka: GÓRNIK POLKOWICE – SKRA CZĘSTOCHOWA na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

SOBOTA – 8 MAJA 2021

17:25 eWinner II liga – 32. kolejka: KKS 1925 KALISZ – GKS KATOWICE na żywo

TVP Sport HDsport.tvp.pl

About Dawid Sieńkowski

Student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.