Mistrzostwa Świata Motocross na antenie Eurosportu 2

Kierowcy startujący w Mistrzostwach Świata Motocross mają w tym tygodniu napięty grafik. Najbliższe dni będą dla nich ważne w kontekście walki o końcowy triumf.  Zawodnicy Mistrzostw Świata Motocross zawitali do Trydentu. We włoskim regionie odbędzie się kolejna runda zmagań o […]

Kierowcy startujący w Mistrzostwach Świata Motocross mają w tym tygodniu napięty grafik. Najbliższe dni będą dla nich ważne w kontekście walki o końcowy triumf. 

Zawodnicy Mistrzostw Świata Motocross zawitali do Trydentu. We włoskim regionie odbędzie się kolejna runda zmagań o mistrzostwo świata. Nadchodzące dni będą bardzo wymagające, harmonogram zajęć jest bowiem bardzo napięty. W miniony weekend, w środku tygodnia i podczas kolejnego weekendu, odbywają się trzy rundy tegorocznych mistrzostw, rozgrywanych pod patronatem Międzynarodowej Federacji Motocyklowej FIM.

Na czele klasyfikacji generalnej klasy MX2 znajduje się Maxime Renaux. Francuz z dość dużą przewagą wyprzedza Jago Geertsa i Toma Vialle. Goniący zawodnicy mają jednak przeszło 90 punktów straty do lidera. Bardziej zacięta walka o tytuł mistrzowski rozgrywa się w klasie MXGP. Tam prowadzący Holender Jeffrey Herlings ma mniejszą zaliczkę punktową nad pozostałymi kierowcami. Drugi w tabeli Romain Febvre traci 24 punkty, a znajdujący się tuż za nim Tim Gajser 27 punktów.

ŚRODA  27 PAŹDZIERNIKA 2021

12:00 Mistrzostwa Świata Motocross, Pietramurata, Włochy: WYŚCIG 1. MX2 na żywo

Komentarz: Andrzej Mielczarek

13:00 Mistrzostwa Świata Motocross, Pietramurata, Włochy: WYŚCIG 1. MXGP na żywo

Komentarz: Andrzej Mielczarek

15:00 Mistrzostwa Świata Motocross, Pietramurata, Włochy: WYŚCIG 2. MX2 na żywo

Komentarz: Andrzej Mielczarek

16:00 Mistrzostwa Świata Motocross, Pietramurata, Włochy: WYŚCIG 2. MXGP na żywo

Komentarz: Andrzej Mielczarek

About Michał Winiarczyk