Podczas treningu Santosu doszło do ostrego incydentu między Neymarem a synem byłego napastnika Realu Madryt Robinho; po faulu i przepychankach Neymar przeprosił młodego zawodnika, a klub zapewnił, że zawodnik zagra w środowym meczu Copa Sudamericana.
Przebieg zdarzenia na treningu
Incydent miał miejsce podczas zajęć przeznaczonych dla piłkarzy, którzy nie wystąpili w ligowym meczu z Palmeiras. Według brazylijskiego serwisu Globoesporte Neymar bardzo się zdenerwował na Robinho młodszego po tym, jak 18-letni zawodnik wykonał zwód i go miniął. W wyniku tego Neymar brutalnie sfaulował młodego piłkarza, co wywołało przepychanki i krzyki na murawie.
Przynajmniej jedna osoba, z którą rozmawiał reporter Globoesporte, twierdzi, że widziała, jak numer 10 spoliczkował młodego zawodnika.
Reakcje po treningu i rozmowy wyjaśniające
Po zajęciach atmosfera w ośrodku treningowym Rei Pelé była napięta, a przedstawiciele syna Robinho zażądali od klubu wyjaśnień dotyczących zajścia. Globoesporte informuje, że Neymar odbył rozmowę twarzą w twarz z Robinho młodszym i przeprosił za swoje agresywne zachowanie.
Neymar przeprosił Robinho młodszego, a obaj zawodnicy mają ze sobą bliskie relacje, niemal jak chrzestny i jego syn – wynika z relacji brazylijskiego serwisu.
Konsekwencje sportowe
Mimo incydentu trener Santosu Cuca potwierdził, że Neymar zostanie uwzględniony w składzie na środowy mecz Copa Sudamericana z Recoleta (Paragwaj). Zdarzenie może jednak nie poprawić pozycji Brazylijczyka w oczach selekcjonera Carlo Ancelottiego, który jest powściągliwy w kwestii powołania go na mistrzostwa świata 2026.
Udostępnij w social mediach:

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.