Pięć spotkań z NBA w Canal+ Sport

Canal+ Sport w tym tygodniu pokaże pięć spotkań. Kibice Toronto Raptors jak i Houston Rockets będą szczególnie zadowoleni ponieważ w przeciągu dwóch dni zobaczą swoją ulubioną drużynę dwukrotnie. Poza tym ciekawe spotkanie dwóch rewelacji tego sezonu NBA, w którym Philadelphia […]

Canal+ Sport w tym tygodniu pokaże pięć spotkań. Kibice Toronto Raptors jak i Houston Rockets będą szczególnie zadowoleni ponieważ w przeciągu dwóch dni zobaczą swoją ulubioną drużynę dwukrotnie. Poza tym ciekawe spotkanie dwóch rewelacji tego sezonu NBA, w którym Philadelphia podejmie Portland.

Graczy Mikea D’Antoniego w odstępie dwóch dni czekają dwa trudne wyjazdy. W piątek Rockets podejmie Lakers, w niedzielę Warriors. Houston to aktulanie piąty zespół na Zachodzie z bilansem 33 zwycięstw i 24 porażek. Co ciekawe zarówno z Golden jak i Los Angeles mają dobry bilans z tego sezonu, ponieważ dwukrotnie pokonali mistrzów NBA oraz trzykrotnie ekipę z Kalifornii. State w ostatnim meczu niespodziewanie polegli w pojedynku z Portland Trail Blazers, co spowodowało przerwanie passy sześciu zwycięstw z rzędu. O porażce zadecydowała fatalnie rozegrana czwarta kwarta, którą Kevin Durant i spółka przegrali 35:12. Luke Walton i jego podopieczni mają bardzo słaby luty. Na sześć rozegranych spotkań przegrali cztery razy. Ulegli  Golden State Warriors, Indianie Pacers, Philadelphii 76ers oraz Atlancie Hawks. Te wyniki spowodowały, że oddali się od awansu do fazy play-off.

Dla odmiany Toronto w krótkim okresie czasu rozegra dwa spotkania u siebie. Raptors są wiceliderami Konferencji Wschodniej, z niewielką stratą do Bucks. Podopieczni Nicka Nursea mogą się pochwalić jedną z lepszych statystyk w tym momencie, ponieważ wygrali sześć spotkań z rzędu. W każdym z tych pojedynków rzucili ponad sto punktów. San Antonio w ostatnim czasie gra seriami. Po pięciu zwycięstwach z rzędu doznali czterech porażek. Spurs w tym spotkaniu wystąpią bez kontuzjowanych Derricka Whitea oraz Dejountea Murraya. Pierwszy z wymienionych zawodników miał duży udział w pokonaniu Toronto 4 stycznia tego roku. Zdobył 19 punktów, a Spurs wygrali 125:107. Mimo pięciu kolejnych zwycięstw Orlando zajmuję dziesiątą lokatę na Wschodzie. W Magic znakomitą formę utrzymuję tercet Nikola Vučević, Jonathan Isaac oraz Terrence Ross, którzy w dużej mierze decydują o zwycięstwach zespołu z Florydy.

W Wells Fargo Center Philadelphia podejmie Portland. Obie ekipy są pozytywnym zaskoczeniem tego sezonu w NBA. Gospodarze wystąpią w tym meczu bez Furkana Korkmaza.  Portland 21 grudnia 2018 roku zmiażdzyło graczy ze stanu Pensylwania wygrywając aż 129:95. Blazers wygrało w tym starciu trzy pierwsze kwarty, nieznacznie ulegając w czwartej. Bohoaterem tego spotkania był C.J. McCollum, który zdobył 35 punktów.