Porsche Esports Sprint Challenge Poland na antenie Eleven Sports 2

Rywalizacja na torach wyścigowych odbywa się nie tylko w świecie realnym, ale także w wirtualnym. W czwartek będziemy mieli okazję przyjrzeć się zmaganiom w ramach Porsche Esports Sprint Challenge Poland. Transmisja w Eleven Sports 2. Porsche Esports Sprint Challenge Poland […]

Rywalizacja na torach wyścigowych odbywa się nie tylko w świecie realnym, ale także w wirtualnym. W czwartek będziemy mieli okazję przyjrzeć się zmaganiom w ramach Porsche Esports Sprint Challenge Poland. Transmisja w Eleven Sports 2.

Porsche Esports Sprint Challenge Poland 2021 to zawody odbywające się w ramach Mistrzostw Polski Digital Motorsport. Zawodnicy posiadający umiejętności wyścigowe połączone ze sprawnością wynikającą z rywalizacji wirtualnej, ścigają się na platformie iRacing. Omawiana seria już po raz drugi znalazła się w kalendarzu wydarzeń Polskiego Związku Motorowego. Wirtualni kierowcy biorą udział w dwóch etapach zmagań. Pierwszy z nich to prekwalifikacje, na które składają się trzy rundy. Drugi etap to sezon główny, zawierający sześć rund wyścigowych. Wszyscy zgłoszeni zawodnicy rywalizują w tej samej klasie, ścigając się autem Porsche 911 RSR.

Sezon główny startuje już w ten czwartek. Będziemy przyglądać się poczynaniom dwudziestu czterech zawodników, którzy zainaugurują zmagania na torze Hockenheimring. W dniu wyścigowym odbywają się trening, kwalifikacje oraz dwa 25-minutowe wyścigi. Zwycięzca cyklu, który zwieńczony zostanie 28 października na Nordschleife, zyska tytuł oficjalnego Mistrza Polski Digital Motorsport 2021. Transmisje wirtualnej rywalizacji będzie można śledzić na antenie Eleven Sports 2 oraz na Facebooku Eleven Sports.

CZWARTEK – 9 WRZEŚNIA 2021

20:00 Porsche Esports Sprint Challenge Poland: RUNDA I – HOCKENHEIMRING 

About Michał Winiarczyk