Porsche SuperCup w Spielbergu na antenie Eurosportu 1

W kalendarzu serii Porsche SuperCup przyszedł czas na drugą rundę sezonu 2021. Rywalizacja odbędzie się na torze Red Bull Ring.  Wraz z Formułą 1 do Austrii zawitała seria Porsche SuperCup. Kierowcy w niej startujący zainaugurowali tegoroczne zmagania pod koniec maja […]

W kalendarzu serii Porsche SuperCup przyszedł czas na drugą rundę sezonu 2021. Rywalizacja odbędzie się na torze Red Bull Ring. 

Wraz z Formułą 1 do Austrii zawitała seria Porsche SuperCup. Kierowcy w niej startujący zainaugurowali tegoroczne zmagania pod koniec maja w Monako. Na ulicach Monte Carlo bezkonkurencyjny był Larry ten Voorde. Holender, czyli ubiegłoroczny mistrz serii, zdominował zarówno kwalifikację, jak i sam wyścig. To jemu przypadło pierwsze pole startowe, najszybsze okrążenie w wyścigu oraz oczywiście trofeum za zwycięstwo. Kierowca Team GP Elite wyprzedził Jaxona Evansa i Doriana Boccolacciego. Tak samo wygląda  klasyfikacja generalna.

W niedzielę kierowcy rywalizować będą w drugiej z ośmiu zaplanowanych na ten sezon rund. Trzecia odbędzie się już za tydzień, również w Spielbergu. Przed zawodnikami zatem dwa weekendy wytężonej pracy i, miejmy nadzieję, emocjonującego ścigania. Niedzielny wyścig będziemy mogli oglądać na antenie Eurosportu 1.

 

NIEDZIELA – 27 CZERWCA 2021

12:15 Porsche Supercup, Spielberg, Austria: WSTĘP DO WYŚCIGU na żywo

Komentarz: Grzegorz Gac

12:25 Porsche Supercup, Spielberg, Austria: WYŚCIG na żywo

Komentarz: Grzegorz Gac

About Michał Winiarczyk