Powrót europejskich pucharów szczypiornistek w Eurosport Playerze

Po przerwie na mistrzostwa Europy kobiet do gry powraca Liga Mistrzyń. Ponadto rozpoczynają się rozgrywki Ligi Europejskiej kobiet z udziałem MKS Perły Lublin. Weekendowe mecze obejrzeć będzie można w Eurosport Playerze. Mistrzynie Polski do fazy grupowej miały przebijać się przez […]

Po przerwie na mistrzostwa Europy kobiet do gry powraca Liga Mistrzyń. Ponadto rozpoczynają się rozgrywki Ligi Europejskiej kobiet z udziałem MKS Perły Lublin. Weekendowe mecze obejrzeć będzie można w Eurosport Playerze.

Mistrzynie Polski do fazy grupowej miały przebijać się przez kwalifikacje, jednak ich rywalki z Trondheim oddały listopadowy dwumecz walkowerem. Na pierwszy mecz lublinianki udadzą się do Turcji, gdzie zmierzą się z tamtejszymi mistrzyniami kraju, Kastamonu Belediyesi GSK. Gospodynie w ostatnim czasie wzmocniły swoją kadrę – na wypożyczenie z Győr trafiła Amanda Kurtović – mistrzyni olimpijska z Londynu i wicemistrzyni z Rio w barwach Norwegii, która jednak ostatnio nie błyszczała formą i nie znalazła się w kadrze, która wywalczyła mistrzostwo Europy parę tygodni temu.

Drugim meczem grupy B, który rozegrany zostanie w sobotę będzie starcie HC Łada Togliatti z Nantes Atlantique Handball, którego bramki strzeże Adrianna Płaczek. Pierwszego dnia na parkiet wybiegną też dwie drużyny, które w poprzedniej edycji rozgrywek, wówczas nazywanych jeszcze Pucharem EHF, dotarły do odwołanych ostatecznie w kwietniu półfinałów – Herning-Ikast Håndbold w meczu grupy A zagra ze Zwiezdą Zwienigorod, natomiast Siófok KC zainauguruje zmagania w grupie D meczem z Kubaniem Krasnodar. W niedzielę w tych grupach rozegrane zostaną odpowiednio starcia Váci NKSE-Paris 92 oraz HC Dunǎrea Brǎila-Fleury Loiret Handball (w drużynie z Francji gra Paulina Uścinowicz). W grupie C CS Minaur Baia Mare podejmować będzie Storhamar Håndball, a Thüringer HC zagra z HC Astrachanoczka.

W ramach dziesiątej kolejki Ligi Mistrzyń w Eurosport Playerze obejrzeć będzie można tylko dwa starcia francusko-rosyjskie – w sobotę w Moskwie trzecie w tabeli grupy B CSKA zagra z drugim Brest Bretagne Handball, natomiast w niedzielę do Metz przyjedzie lider grupy A z Rostowa nad Donem.

9 STYCZNIA 2021

13:20 Liga Europejska – faza grupowa. grupa A: HERNING-IKAST HÅNDBOLD – HC ZWIEZDA ZWIENIGOROD


13:50 Liga Europejska – faza grupowa. grupa C: CS MINAUR BAIA MARE – STORHAMAR HÅNDBALL 


15:50 Liga Mistrzyń EHF – faza grupowa. grupa B: CSKA MOSKWA – BREST BRETAGNE HANDBALL 


15:50 Liga Europejska – faza grupowa. grupa B: KASTAMONU BELEDIYESI GSK – MKS PERŁA LUBLIN 


15:50 Liga Europejska – faza grupowa. grupa B: HC ŁADA TOGLIATTI – NANTES ATLANTIQUE 


17:50 Liga Europejska – faza grupowa. grupa D: SIÓFOK KC – KUBAŃ KRASNODAR 


10 STYCZNIA 2021

13:50 Liga Europejska – faza grupowa. grupa A: VÁCI NKSE – PARIS 92 


13:50 Liga Europejska – faza grupowa. grupa C: THÜRINGER HC – HC ASTRACHANOCZKA 


13:50 Liga Europejska – faza grupowa. grupa D: HC DUNǍREA BRǍILA – FLEURY LOIRET HANDBALL 


15:50 Liga Mistrzyń EHF – faza grupowa. grupa A: METZ HANDBALL – ROSTÓW-DON 

About Wojciech Nowakowski