Premier League od 2022 w Viaplay

Viaplay wywalczyło prawa do pokazywania piłkarskiej Premier League. Umowa obowiązywać będzie od sezonu 2022/2023. Jak poinformował właściciel Viaplay, Nordic Entertainment Group, na platformie będzie można obejrzeć wszystkie 380 spotkań najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii. Mecze transmitowane będą z polskim komentarzem, […]

Viaplay wywalczyło prawa do pokazywania piłkarskiej Premier League. Umowa obowiązywać będzie od sezonu 2022/2023.

Jak poinformował właściciel Viaplay, Nordic Entertainment Group, na platformie będzie można obejrzeć wszystkie 380 spotkań najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii. Mecze transmitowane będą z polskim komentarzem, z udziałem ekspertów w studiu. NENT Group ma prawa do Premier League już w Szwecji, Danii i Finlandii, a od 2022 do 2028 roku dołączą do nich Norwegia, Polska, Holandia oraz Litwa, Łotwa i Estonia, gdzie usługa już wystartowała w tym roku.

Prawa do pokazywania Premier League w najbliższym sezonie posiada jeszcze Canal+. Polska premiera Viaplay zaplanowana jest na 3 sierpnia. Pełna lista praw ogłoszonych przez NENT Group TUTAJ.

źródło: informacja prasowa NENT Group

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.