Puchar Polski: Sensacja w Pruszkowie!

Kolejna sensacja w Pucharze Polski. Przedstawiciel drugiej ligi Znicz Pruszków pokonał pierwszoligowca, Zagłębie Lubin, na własnym stadionie 2:1. Obie ekipy świetnie były przygotowane w defensywie. Zarówno jedna, jak i druga ekipa, miały problemy z dojściem do pola karnego rywala. Wszystkie […]

Kolejna sensacja w Pucharze Polski. Przedstawiciel drugiej ligi Znicz Pruszków pokonał pierwszoligowca, Zagłębie Lubin, na własnym stadionie 2:1.

Obie ekipy świetnie były przygotowane w defensywie. Zarówno jedna, jak i druga ekipa, miały problemy z dojściem do pola karnego rywala. Wszystkie ataki „Miedziowych” kończyły się na nogach Biedrzyckiego. Taka sytuacja utrzymywała się do 20. minuty, kiedy to Karol Grudniewski dostał podanie od Górskiego i uderzył z pierwszej piłki lewą nogą na bramkę gości. Znakomitą sytuację zmarnował Grudniewski, kiedy znalazł się sam na sam z bramkarzem po bardzo dynamicznej akcji zespołu. Piłkarze Zagłębia popełniali błąd za błędem w środku pola. Brakowało zespołowi wykończenia akcji, a ich także było jak na lekarstwo. Pod koniec pierwszej części gry widzieliśmy coraz to więcej fauli i nieporadności z obydwu stron. Łukasz Piątek w ostatnich sekundach pierwszej połowy mógł doprowadzić do wyrównania, kiedy to był sam przed pustą bramką, jednak nie zdołał dotknąć piłki.

W drugiej części nadal graczom Zagłębia szło bardzo ciężko. Nie mogli przebić się przez obronę Znicza. Przez dużą część drugiej połowy gra toczyła się głównie w środku pola. W 60. minucie arbiter podyktował rzut karny dla gości po faulu na Przybeckim. Wykorzystał go Guldan i mieliśmy wyrównanie. Siedem minut później obrona „Miedziowych” ośmieszona została przez Górskiego, który dostał fantastyczną piłkę na głowę od Macieja Rackiewicza. W 73. minucie Górski miał kolejną okazję do podwyższenia wyniku, jednak minimalnie posyła piłkę obok słupka. Od 80. minuty Zagłębie grało w dziesiątkę, kiedy to Tosik dostał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę za próbę uderzenia rywala łokciem. Jeszcze w ostatnich minutach gracze z Lubina próbowali odrobić straty, jednak wynik już się nie zmienił. Znicz Pruszków melduje się w ćwierćfinale Pucharu Polski.

Znicz Pruszków- Zagłębie Lubin 2:1 (1:0)
20’ Grudniewski (1:0)
61’Guldan (1:1)
68’ Górski (2:1)

Znicz Pruszków: Bigajski ,Rackiewicz, Biedrzycki, Jędrych, Kucharski ,Niewulis, Januszewski(58’ Tomczyk), Pielak, Nawrocki(79’ Glanowski), Grudniewski(64’Banaszewski) ,Górski

Zagłębie Lubin: Forenc , Cotra, Jach, Guldan, Tosik,Kubicki, Bonecki(62’Papadopoulos), Ł. Piątek (C), Przybecki, K.Piątek ,Błąd(46’ Janoszka)

Żółte kartki: 41’ Guldan, 59’ Tosik, 59’ Jędrych, 63’ Nawrocki 67’ Januszewski, 77’ Pielak

Czerwone kartki: 77’ Tosik

Sędzia: Rafał Rokosz