Ligue 1: remis na koniec 7. kolejki.

Saint-Etienne zremisowało na własnym stadionie w ostatnim meczu siódmej kolejki z Girondins Bordeaux. Wynik otworzył Ricky van Wolfswinkel, natomiast kilka minut później do wyrównania doprowadził Tiago Ilori. Tuż przed ostatnim gwizdkiem doszło do sporej kontrowersji, ponieważ „Żyrondyści” domagali się podyktowania […]

Saint-Etienne zremisowało na własnym stadionie w ostatnim meczu siódmej kolejki z Girondins Bordeaux. Wynik otworzył Ricky van Wolfswinkel, natomiast kilka minut później do wyrównania doprowadził Tiago Ilori. Tuż przed ostatnim gwizdkiem doszło do sporej kontrowersji, ponieważ „Żyrondyści” domagali się podyktowania rzutu karnego.

Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania ogłuszony petardą został bramkarz gości, Cédric Carasso. Już w 5 minucie Clerc popisał się niezłym uderzeniem z przed pola karnego, ale dobrze w bramce spisał się Carasso, który wyciągną się jak struna i wybił piłkę na rzut rożny. Minute później Saint-Maximin wbiegł w pole karne i podał do Monnet-Paquet’a, który oddał strzał na bramkę, ale trafił w van Wolfswinkela. W 16 minucie znów prawą stroną boiska urwał się Saint-Maximin i podał płasko w pole karne, ale van Wolfswinkel nie zdołał oddać strzału na bramkę. W 27 minucie zaatakowali goście. Poko zagrał doskonałą piłkę do Khazriego, ten uderzył kolanem, ale dobrze zachował się Ruffier, który odbił piłkę. W 31 minucie gospodarze potwierdzili swoją przewagę golem. Z lewej strony dośrodkował Tabanou, a van Wolfswinkel wyskoczył do piłki i umieścił ją w bramce. Gospodarze cieszyli się z prowadzenia jedynie przez 8 minut. W zamieszaniu pod bramką najlepiej zachował się Tiago Ilori, który z najbliższej odległości strzelił gola. Trzeba przyznać, że spory błąd popełniła defensywa ASSE. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i sędzia zaprosił piłkarzy do szatni przy wyniku 1:1.

Od mocnego uderzenia druga połowę rozpoczęli „Zieloni”. Tabanou dośrodkował z lewej strony boiska, w polu karnym był van Wolfswinkel, ale dobrze zachował się obrońca, który oddalił zagrożenie. W 59 minucie zza pola karnego hukną Cohade, ale znów dobrze zachował się Carasso. W 60 minucie znów zaatakowali gospodarze. Tym razem głową uderzał van Wolfswinkel, ale piłka poszybowała w trybuny. W 76 minucie Tabanou uderzył na bramkę z rzutu wolnego. Carasso odbił piłkę przed siebie wprost na głowę Clerca, ale obrońca ASSE pudłuje. W ostatniej akcji meczu kontrę przeprowadzili goście. Dobre podanie otrzymał Maurice-Belay, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, a po chwili pada na murawę, ale sędzia podjął dobrą decyzję nie wskazując na „wapno”.

AS Saint-Étienne 1:1 (1:1) Girondins Bordeaux

Bramki: van Wolfswinkel 31′ – Tiago Ilori 39′

Żółte kartki: Clement –  Traore , Sala, Toure

Sędzia: Lionel Jaffredo

Składy:

ASSE: Ruffier – Clerc, Pogba, Sall, Tabanou – Clement, Lemoine – Gradel, Saint-Maximin (56′ Cohade), Monnet-Paquet – van Wolfswinkel (70′ Erding).

Bordeaux: Carasso – Faubert, Pallois, Tiago Ilori, Contento – Traore (55′ Plasil), Kaabouni (63′ Maurice-Belay) – Sala, Khazri (77′ Rolan), Biyogho Poko – Toure.