Sentry Tournament of Champions w Golf Channel Polska

Tradycyjne otwarcie kalendarzowego roku w serii PGA Tour odbędzie się w tym tygodniu na hawajskiej wyspie Maui. Sentry Tournament of Champions relacjonować będzie Golf Channel Polska. Ta impreza otwiera nowy rok wśród golfowej elity od 1953. Uczestnictwo w turnieju jest […]

Tradycyjne otwarcie kalendarzowego roku w serii PGA Tour odbędzie się w tym tygodniu na hawajskiej wyspie Maui. Sentry Tournament of Champions relacjonować będzie Golf Channel Polska.

Ta impreza otwiera nowy rok wśród golfowej elity od 1953. Uczestnictwo w turnieju jest zastrzeżone jedynie dla zwycięzców poszczególnych turniejów PGA Tour w poprzednim roku kalendarzowym. W tym roku jednak ta tradycja musiała zostać nieco naruszona, gdyż pandemia spowodowała odwołanie części zaplanowanych zawodów. Postanowiono zaprosić zatem ponadto wszystkich uczestników Tour Championship, czyli czołową trzydziestkę sezonu 2019/2020 Touru.

Z prawa do udziału zrezygnowali Tyrrell Hatton i Rory McIlroy, obaj wchodzący w 2021 rok w czołowej dziesiątce rankingu światowego, natomiast Jim Herman, triumfator Wyndham Championship, uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. W sumie na polu Kapalua Resort Plantation Course, gdzie rozpoczęcie roku rozgrywane jest od 1999 roku, pojawi się 42 golfistów. Najlepsi podzielą między siebie 6,7 mln dolarów, z czego 1,34 mln trafi do zwycięzcy.

PIĄTEK – 8 STYCZNIA 2021

20:00 PGA Tour – Sentry Tournament of Champions, Maui, USA: I RUNDA 
Ipla
Komentarz: Jacek Person

SOBOTA – 9 STYCZNIA 2021

20:00 PGA Tour – Sentry Tournament of Champions, Maui, USA: II RUNDA 
Ipla
Komentarz: Jacek Person

NIEDZIELA – 10 STYCZNIA 2021

19:00 PGA Tour – Sentry Tournament of Champions, Maui, USA: III RUNDA 
Ipla
Komentarz: Jacek Person

22:00 PGA Tour – Sentry Tournament of Champions, Maui, USA: FINAŁ
Ipla
Komentarz: Jacek Person

About Wojciech Nowakowski