15. kolejka PlusLigi na sportowych kanałach Polsatu

W dniach 17 – 19 stycznia odbędzie się 15. kolejka PlusLigi siatkarzy. Rywalizację rozpoczniemy w Suwałkach, a skończymy w Katowicach. W piątek kolejkę zainaugurują siatkarze MKS Ślepsk Malow Suwałki i Asseco Resovii Rzeszów. Obie ekipy na koncie mają zapisanych 16 punktów i muszą […]

W dniach 17 – 19 stycznia odbędzie się 15. kolejka PlusLigi siatkarzy. Rywalizację rozpoczniemy w Suwałkach, a skończymy w Katowicach.

W piątek kolejkę zainaugurują siatkarze MKS Ślepsk Malow Suwałki Asseco Resovii Rzeszów. Obie ekipy na koncie mają zapisanych 16 punktów i muszą uzbiera jeszcze trochę ,,oczek”, aby być pewnymi utrzymania w tym sezonie, a jednocześnie, by powalczyć o wymarzoną górną ,,8″. Suwalszczanie w 2020 rozegrali już 2 mecze i oba przegrali – 1:3 z Cuprum Lubin oraz 2:3 z GKS-em Katowice. Dla rzeszowian z kolei będzie to pierwsze spotkanie w nowym roku, w którym będą chcieli kontynuować zwycięską serię. Podopieczni trenera Piotra Gruszki wygrali bowiem jeszcze w minionych dwunastu miesiącach 3 konfrontacje z rzędu. Starcie tych drużyn w ramach 2. kolejki obecnej kampanii na Podkarpaciu zakończyło się triumfem beniaminka 3:1. Tego dnia odbędzie się jeszcze batalia sąsiadów w tabeli – 6. Indykpol AZS Olsztyn podejmie 7. Aluron Virtu CMC Zawiercie. Akademicy ze stolicy Warmii i Mazur mają obecnie punkt więcej od swojego rywala. W pierwszej rundzie rozgrywek to jednak klub ze Śląska wygrał 3:1. Do tego za olsztynianami 5 porażek z rzędu, w tym ostatnio – 1:3 w Bełchatowie z PGE Skrą w ramach 1/4 finału Pucharu Polski.

Sobotę rozpocznie pojedynek drugiej najsłabszej drużyny w lidze z obecnym mistrzem Polski i aktualnym liderem PlusLigi. Mowa o pojedynku MKS-u Będzin Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Każdy inny wynik tej konfrontacji niż zwycięstwo gości za 3 punkty będzie wielką sensacją. Gospodarze natomiast myślami będą nawiązywać do 18 stycznia 2015 roku, kiedy to we własnej hali ograli ZAKSĘ jedyny raz w 14-meczowej historii starć tych klubów. Dość podobna sytuacja będzie miała miejsce w stolicy. VERVA Warszawa ORLEN Paliwa zagra z BKS Visłą Bydgoszcz. Stołeczni są wicemistrzami Polski i wiceliderami ligi, zaś bydgoszczanie zajmują ostatnie miejsce w stawce, a do tego w tym sezonie nie wygrali żadnego meczu. W takich okolicznościach pretendenta aż głupio wskazywać…

Niedzielne granie otworzy spotkanie Cerrad Enea Czarnych Radom Treflem Gdańsk. Ci pierwsi są na 10. miejscu, zaś ci drudzy zajmują 5. pozycję. Paradoksalnie obie ekipy dzieli jednak bardzo mało punktów, gdyż tylko 4. Więcej gdańszczanie tracą do sąsiada w tabeli – Jastrzębskiego Węgla, bo aż 10. Niezmiernie ciekawe spotkanie siatkarskich kibiców w Polsce może czekać na zakończenie 15. serii gier, kiedy to GKS Katowice zmierzy się z PGE Skrą Bełchatów. W pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami w sezonie 2019/2020 zawodnicy ze Śląska walczyli dzielnie z ,,Żółto – Czarnymi”, ale ostatecznie przegrali po tie-break’u. Teraz ,,GieKSa” spróbuje przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, mimo że będzie o to trudno, gdyż bełchatowianie plasują się w tej chwili na 3. lokacie w lidze.

Transmisje sześciu weekendowych konfrontacji w PlusLidze w ten weekend na antenach Polsatu Sport i Polsatu Sport   Extra.

PIĄTEK – 17 STYCZNIA 2020

17:30 PlusLiga – 15. kolejka: MKS ŚLEPSK MALOW SUWAŁKI – ASSECO RESOVIA RZESZÓW na żywo
Polsat Sport HDIpla

20:30 PlusLiga – 15. kolejka: INDYKPOL AZS OLSZTYN – ALURON VIRTU CMC ZAWIERCIE na żywo
Polsat Sport HDIpla

SOBOTA – 18 STYCZNIA 2020

17:30 PlusLiga – 15. kolejka: MKS BĘDZIN – GRUPA AZOTY ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE na żywo
Ipla

20:30 PlusLiga – 15. kolejka: VERVA WARSZAWA ORLEN PALIWA – BKS VISŁA BYDGOSZCZ na żywo
Polsat Sport HDIpla

NIEDZIELA – 19 STYCZNIA 2020

14:45 PlusLiga – 15. kolejka: CERRAD ENEA CZARNI RADOM – TREFL GDAŃSK na żywo
Polsat Sport HDIpla

17:30 PlusLiga – 15. kolejka: GKS KATOWICE – PGE SKRA BEŁCHATÓW na żywo
Ipla

About Dawid Sieńkowski

Student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.