21. kolejka 2. Bundesligi w Eleven Sports

W najbliższy weekend w Niemczech zostanie rozegrana 21. kolejka 2. Bundesligi. Na kanałach Eleven Sports w akcji będziemy mogli zobaczyć występy klubów ze ścisłego czuba tabeli, jak i ekipy, które aspirują do miejsc w czołówce stawki. W piątek na inaugurację […]

W najbliższy weekend w Niemczech zostanie rozegrana 21. kolejka 2. Bundesligi. Na kanałach Eleven Sports w akcji będziemy mogli zobaczyć występy klubów ze ścisłego czuba tabeli, jak i ekipy, które aspirują do miejsc w czołówce stawki.

W piątek na inaugurację tej serii gier kibice na Hardtwaldstadion mogą być świadkami dość wyrównanej i ciekawej konfrontacji, w której zmierzą się 10. Sandhausen i 5. Heidenheim. Jednych i drugich dzieli 5 miejsc w ligowej tabeli i zaledwie 4 punkty. Strata do czołówki też nie jest duża, więc zapewne w szeregach obu klubów slychać ciche zawołania o walkę o awans do Bundesligi w tym sezonie. Na razie bliżej tego celu są goście piątkowego starcia, jednak niekoniecznie to oni muszą uchodzić za faworytów tego meczu, biorąc pod uwagę rolę gospodarza i własne ,,ściany” ekipy trenera Uwe Koschinata.

W sobotę także interesująco może być przy okazji meczu VfB Stuttgart – Erzgebirge Aue. ,,Die Roten” obecnie zajmują pozycję numer 3 w tabeli i są w trójce – obok lidera i wicelidera, rzecz jasna – najczęściej wymienianych drużyn do awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej w Niemczech. We wczesne popołudnie sobotnie jednak wcale nie musi czekać ich miły spacerek, gdyż Aue to 6. zespół 2. Bundesligi, który ostatnio zremisował bezbramkowo z będącą u szczytu Arminią.

W niedzielę na SchücoArena przewodząca rozgrywkom 2. Bundesligi Arminia Bielefeld podejmie Jahn Regensburg i postara się o zwycięstwo przy najpewniej licznie zgromadzonej tego dnia na trybunach publiczności, aby nie dać się wyprzedzić w tabeli wiceliderowi – Hamburgerowi SV, którego wyprzedza tylko o ,,oczko”. ,,Czarno – Biało – Niebiescy” i ich kibice z pewnością nie obraziliby się na powtórkę wyniku z pierwszego meczu tych drużyn w tym sezonie ligowym, kiedy to w delegacji Arminia wygrała 3:1 . Czy nie będziemy jednak świadkami niespodzianki na miarę przemeblowania czołówki stawki na zapleczu niemieckiej Bundesligi?

 

PIĄTEK – 7 LUTEGO 2020

18:25 2. Bundesliga – 21. kolejka: SV SANDHAUSEN – 1. FC HEIDENHEIM na żywo

Ipla

SOBOTA – 8 LUTEGO 2020

12:55 2. Bundesliga – 21. kolejka: VFB STUTTGART – FC ERZGEBIRGE AUE na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 9 LUTEGO 2020

13:25 2. Bundesliga – 21. kolejka: ARMINIA BIELEFELD – SSV JAHN REGENSBURG na żywo
Ipla

 

About Dawid Sieńkowski

Student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.