23. kolejka Serie A TIM w Eleven Sports. Hit w Mediolanie

We Włoszech od piątku (19 lutego) aż do poniedziałku (22 lutego) rozgrywana będzie 23. kolejka Serie A TIM. Niezaprzeczalny hit odbędzie się w Mediolanie, a przybierze znamiona starcia derbowego. To nie będzie jednak jedyne ciekawe spotkanie w tej serii gier. […]

We Włoszech od piątku (19 lutego) aż do poniedziałku (22 lutego) rozgrywana będzie 23. kolejka Serie A TIM. Niezaprzeczalny hit odbędzie się w Mediolanie, a przybierze znamiona starcia derbowego. To nie będzie jednak jedyne ciekawe spotkanie w tej serii gier. Transmisje z wszystkich meczów w Eleven Sports.

Kolejka oznaczona 23. numerem rozpocznie się na Półwyspie Apenińskim już w piątek, i to od dwóch spotkań. Najpierw Fiorentina Bartłomieja Drągowskiego podejmie Spezię, która ostatnio sprawiła ogromną niespodziankę, pokonując Milan 2:0. Potem w starciu z Polakami na boisku – Sebastian Walukiewicz vs Karol Linetty – zobaczymy Cagliari Torino – sąsiadów na granicy stresy spadkowej w ligowej tabeli.

Piłkarską sobotę w Italii rozpocznie batalia na Stadionie Olimpijskim w Rzymie: Lazio – Sampdoria. W niej na murawie będziemy mieli okazję zobaczyć kolejnego z reprezentantów Polski – Bartosza Bereszyńskiego w drużynie gości z Genui. Inna ekipa z tego miasta – Genoa – podejmie z kolei u siebie zespół Pawła Dawidowicza – Hellas Werona. Zwieńczeniem dnia będzie konfrontacja Sassuolo Bolognią Łukaszem Skorupskim w bramce.

Niedziela 21. dnia lutego stać będzie nie tylko we Włoszech pod znakiem hitowych derbów Mediolanu. Tydzień przed nimi Inter zepchnął AC Milan ze szczytu tabeli, wykorzystując potknięcie rywala z beniaminkiem ligi, zwyciężając samemu 3:1 z rzymskim Lazio. W tym roku mediolańskie ekipy zdążyły się już ze sobą zmierzyć w ramach ćwierćfinału Pucharu Włoch. 26 stycznia, po golu Eriksena w 7. minucie doliczonego czasu gry, 2:1 zwyciężyli „Nerazzurri”. Wówczas czerwoną kartkę, po niemałym zamieszaniu i przepychankach, dostał Zlatana Ibrahimović. Jak to starcie wyglądać będzie teraz?

W innych konfrontacjach niedzielnych na Półwyspie Apenińskim przede wszystkim zmierzą się ze sobą sąsiedzi w ligowej klasyfikacji – 6. Atalanta i 5. Napoli – zespoły z taką samą liczbą punktów (Neapol z meczem rozegranym mniej). Oprócz potyczki w Bergamo, widzowie tego dnia obejrzeć będą też mogli pojedynki Parmy Udinese oraz Benevento AS Romą.

23. kolejka Serie A TIM w poniedziałek zakończy się pojedynkiem na Allianz Stadium w Turynie: Juventus – Crotone. 2 ostatnie mecze tych drużyn kończyły się remisami 1:1. Teraz „Stara Dama” nie może pozwolić sobie na stratę punktów. Jako aktualny mistrz kraju, podejmie u siebie w końcu ostatniego w stawce beniaminka ligi.

PIĄTEK – 19 LUTEGO 2021

18:25 Serie A TIM – 23. kolejka: ACF FIORENTINA – SPEZIA CALCIO
Ipla

Komentarz: Piotr Dumanowski – Dominik Guziak

20:40 Serie A TIM – 23. kolejka: CAGLIARI CALCIO – TORINO FC 

Ipla

Komentarz: Mateusz Święcicki – Filip Kapica

SOBOTA – 20 LUTEGO 2021

14:55 Serie A TIM – 23. kolejka: S.S. LAZIO – UC SAMPDORIA 

Ipla

Komentarz: Mateusz Święcicki – Filip Kapica

17:55 Serie A TIM – 23. kolejka: GENOA CFC – HELLAS WERONA 

Ipla

Komentarz: Julian Kowalski – Piotr Czachowski

20:40 Serie A TIM – 23. kolejka: US SASSUOLO CALCIO – BOLOGNA FC 

Ipla

Komentarz: Julian Kowalski – Filip Kapica

NIEDZIELA – 21 LUTEGO 2021

12:25 Serie A TIM – 23. kolejka: PARMA CALCIO 1913 – UDINESE CALCIO 

Ipla

Komentarz: Michał Mitrut – Piotr Czachowski

14:30 Serie A TIM: STUDIO 

Ipla

14:55 Serie A TIM – 23. kolejka: AC MILAN – INTER MEDIOLAN 

Ipla

Komentarz: Piotr Dumanowski – Dominik Guziak

17:00 Serie A TIM: STUDIO 

Ipla

17:55 Serie A TIM – 23. kolejka: ATALANTA BC – SSC NAPOLI 

Ipla

Komentarz: Mateusz Święcicki – Filip Kapica

20:00 Serie A TIM: STUDIO 

Ipla

17:55 Serie A TIM – 23. kolejka: BENEVENTO CALCIO – AS ROMA 

Ipla

Komentarz: Piotr Dumanowski – Dominik Guziak

22:45 Serie A TIM: STUDIO 

Ipla

PONIEDZIAŁEK – 22 LUTEGO 2021

20:40 Serie A TIM: JUVENTUS FC – FC CROTONE 

Ipla

Komentarz: Julian Kowalski – Tomasz Zieliński

About Dawid Sieńkowski

Student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.