8. kolejka Serie A TIM w Eleven Sports

Po przerwie reprezentacyjnej, wraca Serie A TIM. I to napakowana hitowo! W weekend widzowie Eleven Sports w Polsce mogą liczyć na 8 transmisji spotkań 8. kolejki rozgrywek, w tym szlagier w Neapolu. Sobota, 21 listopada będzie stała głównie pod kątem […]

Po przerwie reprezentacyjnej, wraca Serie A TIM. I to napakowana hitowo! W weekend widzowie Eleven Sports w Polsce mogą liczyć na 8 transmisji spotkań 8. kolejki rozgrywek, w tym szlagier w Neapolu.

Sobota, 21 listopada będzie stała głównie pod kątem starć z udziałem beniaminków. Najpierw o pierwsze zwycięstwo w tym sezonie ligowym powalczy FC Crotone, które zamyka tabelę Serie A TIM. Ich rywalem będzie rzymskie Lazio – 4. drużyna ostatniego sezonu, która w minionej kolejce zremisowała 1:1 u siebie z mistrzem z Turyny, co już świadczy o skali trudności zadania dla gospodarzy. Potem dla odmiany na boisko wyjdzie beniaminek radzący sobie na razie najlepiej ze wszystkich. Mianowicie, Spezia, która z kolei podejmie na własnej murawie kończącą kampanię 2019/2020 we Włoszech na najniższym stopniu podium Atalantę – obecnie 6. zespół rozgrywek. Tego dnia granie w piłkę nożną na Półwyspie Apenińskim zakończy się starciem Juventusu Cagliari. Jednych i drugich dzieli od siebie 6 miejsc, jednak tylko 3 punkty, co powinno sprawiać dodatkową motywację szczególnie dla chcącej uniknąć kolejnej wpadki w tym sezonie ,,Starej Damy”.

22. dnia listopada niedzielne granie w Italii rozpocznie batalia Fiorentina – Benevento z Polakami po obu stronach – Bartłomiejem Drągowskim w bramce gospodarzy oraz Kamilem Glikiem – kapitanem i filarem obrony drużyny gości. W starciu z gatunku mediolańsko – turyńskich Inter podejmie Torino, zaś stołeczna AS Roma zmierzy się  na Stadionie Olimpijskim z Parmą. Na tym etapie sezonu trudno mówić czy pisać o bezpośredniej konfrontacji o utrzymanie, jednak takiego charakteru w przyszłości może nabrać rywalizacja Udinese Genoi, jeżeli jedni i drudzy nie zaczną lepiej punktować. Na razie to odpowiednio 2. i 3. zespół od końca. Hit 8. kolejki Serie A to wieczorny pojedynek Napoli AC Milan na Stadio San Paolo w Neapolu. ,,Rossoneri” przewodzą stawce. Natomiast 3 ,,oczka” do nich tracą neapolitańczycy. Obie ekipy na tę chwilę rozdziela jeszcze Sassuolo.

SOBOTA – 21 LISTOPADA 2020

14:55 Serie A TIM – 8. kolejka: FC CROTONE – S.S. LAZIO 
Ipla

17:55 Serie A TIM – 8. kolejka: SPEZIA CALCIO – ATALANTA BC 
Ipla

20:40 Serie A TIM – 8. kolejka: JUVENTUS FC – CAGLIARI CALCIO 
Ipla

NIEDZIELA – 22 LISTOPADA 2020

12:25 Serie A TIM – 8. kolejka: ACF FIORENTINA – BENEVENTO CALCIO 
Ipla

14:30 Serie A TIM: STUDIO 
Ipla

14:55 Serie A TIM – 8. kolejka: INTER MEDIOLAN – TORINO FC 
Ipla

14:55 Serie A TIM – 8. kolejka: AS ROMA – PARMA CALCIO 1913 
Ipla

17:55 Serie A TIM – 8. kolejka: UDINESE CALCIO – GENOA CFC 
Ipla

20:00 Serie A TIM: STUDIO 
Ipla

20:40 Serie A TIM – 8. kolejka: SSC NAPOLI – AC MILAN 
Ipla

22:45 Serie A TIM: STUDIO 
Ipla

About Dawid Sieńkowski

Student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.