AMP Futbol Cup 2019 na TVP Sport i sport.tvp.pl

Przed nami turniej AMP Futbol Cup 2019, który będzie początkiem przygotowań Biało-Czerwonych do przyszłorocznych Mistrzostw Europy, które odbędą się w Polsce. Transmisja meczu Polski z Francją na TVP Sport. W sobotę 7 września wystartuje AMP Futbol Cup, towarzyski turniej z […]

Przed nami turniej AMP Futbol Cup 2019, który będzie początkiem przygotowań Biało-Czerwonych do przyszłorocznych Mistrzostw Europy, które odbędą się w Polsce. Transmisja meczu Polski z Francją na TVP Sport.

W sobotę 7 września wystartuje AMP Futbol Cup, towarzyski turniej z udziałem sześciu państw. Impreza odbywa się od 2012 roku w Polsce, więc czeka nas już ósma edycja tych rozgrywek. W silnie obsadzonym turnieju oprócz Polaków zobaczymy reprezentacje Francji, Gruzji, Włoch, Rosji i Azerbejdżanu. Drugiego dnia rozegrane zostaną mecze decydujące o zwycięstwie w tym turnieju. Polacy do tej pory za każdym razem znajdowali się na podium, ale nigdy nie wygrali tych prestiżowych zawodów. Ampfutboliści liczą na wsparcie kibiców, których nie powinno zabraknąć. AMP Futbol Cup zostanie rozegrany na warszawskim Bemowie, a wstęp na zawody będzie bezpłatny.

AMP Futbol to jedna z najszybciej rozwijających się dyscyplin w ostatnich latach. Do tej pory mecze mogliśmy oglądać w Internecie na stronie sport.tvp.pl. O sporym zainteresowaniu mogą świadczyć wyniki oglądalności spotkań Biało-Czerwonych z ostatnich Mistrzostw Świata w Meksyku. Mimo sporej różnicy czasowej w kulminacyjnych momentach batalię o półfinał z Angolą oglądało około 1,5 miliona widzów! Sobotni mecz z Francją będzie pierwszym pokazanym w ogólnodostępnej telewizji. Początek o 12:15, a starcie skomentują Maciej Iwański i Artur Kurzawa. Cały turniej będzie można obejrzeć na stronie internetowej TVP – sport.tvp.pl.

HARMONOGRAM AMP FUTBOL CUP 2019:

Sobota, 7 września:
09:00 – trening Akademii AMP Futbol
10:00 – oficjalne rozpoczęcie turnieju
10:30 – Włochy – Azerbejdżan
12:15 – Polska – Francja
14:30 – Rosja – Włochy
16:00 – Polska – Gruzja
18:00 – Azerbejdżan – Rosja
19:30 – Gruzja – Francja

Niedziela, 8 września:
10:00 – pierwszy półfinał
11:30 – drugi półfinał
13:00 – mecz o 5. miejsce
14:30 – mecz o 3. miejsce
16:00 – mecz gwiazd
17:00 – finał i wręczenie pucharów

SOBOTA – 7 WRZEŚNIA 2019

12:15 AMP Futbol Cup, Warszawa:POLSKA – FRANCJA na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

About Łukasz Brajczewski

Student Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.