Dziesiąta kolejka Ekstraligi piłkarek w TVP Sport [AKTUALIZACJA]

Po przerwie na mecze reprezentacji powraca piłkarska Ekstraliga. Jeden z meczów dziesiątej kolejki pokaże TVP Sport. AKTUALIZACJA: W związku z odwołaniem meczu w Sosnowcu, TVP Sport pokaże mecz Medyka Konin z AZS-em UJ Kraków Kibice przed telewizorami będą mogli obejrzeć […]

Po przerwie na mecze reprezentacji powraca piłkarska Ekstraliga. Jeden z meczów dziesiątej kolejki pokaże TVP Sport.

AKTUALIZACJA: W związku z odwołaniem meczu w Sosnowcu, TVP Sport pokaże mecz Medyka Konin z AZS-em UJ Kraków

Kibice przed telewizorami będą mogli obejrzeć mecz lidera tabeli, Czarnych Sosnowiec z rywalem zza miedzy, GKS-em Katowice. W drużynie gości czołowe role odgrywają 18-letnie Zofia Buszewska i Kinga Kozak, które zaliczyły debiut w seniorskiej reprezentacji. To jednak gospodynie będą faworytkami meczu – zespół Czarnych pomimo długo już trwającej absencji swojej najlepszej strzelczyni, Dżesiki Jaszek ma na koncie komplet zwycięstw.

Wiceliderki tabeli, UKS SMS Łódź czeka wyjazdowy mecz w Rybniku z ROW-em. Beniaminek wciąż czeka na swoje pierwsze zwycięstwo, podobnie jak zespół Rolnika Głogówek, który w sobotę będzie gościć ósmą w tabeli drużynę Sportis KKP Bydgoszcz. Drugi z beniaminków, AP Lotos Gdańsk radzi sobie nieco lepiej w tym sezonie, jednak w starciu ze Śląskiem Wrocław to piąta drużyna w tabeli będzie walczyć o zmniejszenie straty do czołówki, a zarazem ucieczkę przed szóstym AZS-em UJ Kraków. Akademiczki w tej kolejce czeka wyjazdowy mecz w Koninie – porażka Medyka oznaczałaby nie tylko zmniejszenie przewagi, ale też bardzo niewielkie szanse na podium na półmetku rozgrywek. Mecz Górnika Łęczna, który po kiepskim początku sezonu awansował na trzecie miejsce w tabeli, z Olimpią Szczecin został przeniesiony na 22 listopada, po tym jak kilka podstawowych zawodniczek, w tym najlepsze strzelczynie ligi, Nikola Karczewska i Ewelina Kamczyk, w trakcie zgrupowania reprezentacji trafiło na izolację z powodu zakażenia koronawirusem.

SOBOTA – 31 PAŹDZIERNIKA 2020

10:55 Ekstraliga kobiet – 10. kolejka: MEDYK KONIN – AZS UJ KRAKÓW na żywo

Komentarz: Szymon Borczuch, Joanna Tokarska

About Wojciech Nowakowski