Inauguracja sezonu Championship w Eleven Sports

W tym tygodniu zmagania na Wyspach Brytyjskich rozpoczną piłkarze w Champioship, czyli drugim poziomie rozgrywkowym w Anglii. Do rywalizacji na zapleczu Premier League przystąpią 24 zespoły. W Polsce liga ta transmitowana jest już od kilku sezonów w kanałach Eleven Sports […]

W tym tygodniu zmagania na Wyspach Brytyjskich rozpoczną piłkarze w Champioship, czyli drugim poziomie rozgrywkowym w Anglii. Do rywalizacji na zapleczu Premier League przystąpią 24 zespoły. W Polsce liga ta transmitowana jest już od kilku sezonów w kanałach Eleven Sports Network.

Do prawdziwej inauguracji rozgrywek dojdzie w piątek, 2 sierpnia, kiedy to na Kenilworth Road zmierzą się Luton Town i FC Middlesbrough. Goście na papierze wydają się być faworytami. Wartość rynkowa ich zawodników jest prawie sześciokrotnie wyższa, aniżeli kadra przeciwników. Według bukmacherów jednak pojedynek powinien być wyrównany. ,,Boro” w poprzednim sezonie Championship zajęło 7. miejsce. Luton zaś to beniaminek ligi. Może to mieć duże znaczenie, ponieważ zawodnicy gospodarzy na pewno będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony nie tylko swoim fanom, ale także wszystkim kibicom wyspiarskiego futbolu i dobrze rozpocząć kampanię 2019/2020. Początek tego spotkania o godz. 20:40. Relacja na żywo w Eleven Sports 3.

W niedzielę, 4 sierpnia na Ashton Gate będzie miała miejsce ciekawa rywalizacja 8. i 3. drużyny poprzedniego sezonu ligowego. Bristol City podejmie Leeds United, które w fazie play – off w ubiegłej kampanii zagrało słabo i nie dostało się do Premier League. W barwach gości kolejny sezon rozegra pomocnik reprezentacji Polski, Mateusz Klich, na którego dalszy rozwój na pewno liczy selekcjoner Jerzy Brzęczek, jak i polscy kibice. Podopieczni Argentyńczyka Marcelo Bielsy znowu powinni być w gronie faworytów do awansu. Nie muszą obawiać się także specjalnie swojego rywala w 1. kolejce, ponieważ w bezpośrednich spotkaniach zazwyczaj triumfują. Ostatni raz Bristol wygrało z Leeds we wrześniu 2016 roku. Później tylko jedynie obie ekipy podzieliły się punktami w lutym 2018. Jak będzie tym razem? Transmisja od 17:25 w Eleven Sports 3 i Eleven Sports 4.

Na zakończenie kolejki na John Smith’s Stadium rywalizacja spadkowicza z Premier League – Huddersfield Town. ,,The Terriers” w poniedziałek, 5 sierpnia zmierzą się z 6. zespołem poprzedniego sezonu Champioship – Derby County. Zdecydowanym faworytem tego meczu są gospodarze. Należy jednak pamiętać o ostatnich starciach tych dwóch klubów. Kończyły się one odmiennymi wynikami. W kwietniu 2017 roku padł remis 1:1. W 2016 natomiast wygrywały drużyny, które grały na swoim boisku. W inaugurującej ligowy sezon serii gier jedni i drudzy będą chcieli przypisać sobie na konto 3 punkty, ponieważ niejako zdefiniuję to ich cele na te rozgrywki, a z pewnością kluby te nie myślą o tym, aby spędzać kolejny rok na zapleczu 1. ligi angielskiej. To spotkanie o 20:40 w Eleven Sports 2.

PIĄTEK – 2 SIERPNIA 2019

20:40 Sky BET Champioship: LUTON TOWN – MIDDLESBROUGH FC na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 4 SIERPNIA 2019

17:25 Sky BET Champioship: BRISTOL CITY – LEEDS UNITED na żywo
Ipla

PONIEDZIAŁEK – 5 SIERPNIA 2019

20:40 Sky BET Champioship: HUDDERSFIELD TOWN – DERBY COUNTY na żywo
Ipla

 

About Dawid Sieńkowski

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.