Ostatnia kolejka fazy grupowej Ligi Europy UEFA w Polsacie Sport Premium

Przed nami ostatnia kolejka fazy grupowej Ligi Europy UEFA, która odbędzie się w czwartek, 12 grudnia. Mimo że wiele już wiadomo na tym etapie rozgrywek, to w 6. serii gier będzie kilka ciekawych spotkań decydujących o awansie na szczebel pucharowy. […]

Przed nami ostatnia kolejka fazy grupowej Ligi Europy UEFA, która odbędzie się w czwartek, 12 grudnia. Mimo że wiele już wiadomo na tym etapie rozgrywek, to w 6. serii gier będzie kilka ciekawych spotkań decydujących o awansie na szczebel pucharowy.

W grupie F o awans drży Eintracht Frankfurt, który na zakończenie zmagań grupowych podejmować będzie Vitorię Guimaraes, z którą w październiku na wyjeździe wygrał 1:0 i teraz musi to powtórzyć, aby nie zerkać nerwowo na zmagania w rywalizacji Standard Liege – Arsenal, ponieważ Belgowie do Niemców mają tylko 2 punkty straty. Bardzo interesującą sytuację mamy w grupie C, gdzie o 2 pierwsze miejsca walczą 3 zespoły. FC Basel nie wyobraża sobie innego rezultatu, niż zwycięstwo na własnym obiekcie z ekipą Trabzonsporu, która nie wygrała ani jednego meczu w Lidze Europy w tym sezonie. Szwajcarzy muszą mieć się jednak na baczności, ponieważ Turkowie jedyny punkt w rozgrywkach 2019/2020 zdobyli właśnie przeciwko nim, po remisie 2:2 u siebie już ponad 2 miesiące temu. Niezwykle emocjonująco powinno być w drugim meczu z tego zestawienia: Getafe – FK Kransnodar, gdyż oba kluby mają po 9 ,,oczek”, a do liderów z Bazylei tracą zaledwie punkt. W pierwszym spotkaniu pomiędzy tymi drużynami wygrali 2:1 Hiszpanie. Teraz również oni uchodzą za faworytów. Jak się bawić, to się bawić… Emocji na pewno nie zabraknie w grupie B. Tam również o awans walczą jeszcze aż 3 zespoły. Brak szans na przejście dalej ma jedynie FC Lugano, które będzie podejmowane przez lidera stawki na chwilę obecną – FC Kopenhagę. Duńczycy zachowują ,,oczko” przewagi nad Malmo i 2 nad Dynamem Kijów. Te 2 kluby zmierzą się ze sobą bezpośrednio w 6. kolejce.

Niemalże identyczna sytuacja co w grupie B jest w grupie J. W tym zestawieniu Borussia Monchengladbach AS Roma mają tyle samo punktów, zaś ,,oczko” do nich traci Basaksehir. Szans na awans nie ma już tylko AC Wolfsberger. W ostatniej serii gier fazy grupowej Niemcy zagrają z Turkami, a Włosi z Austriakami. Wśród wszystkich 12 grup nie ma na tym etapie rozgrywek ciekawszej od tej oznaczonej literką G. To niespotykane, że do ostatniego meczu możliwość przejścia dalej ma cała czwórka. Sytuacja w tabeli wygląda następująco: Rangers wyprzedzają o punkt FC Porto Young Boys, zaś 3 ,,oczka” do podopiecznych Stevena Gerrarda traci Feyenoord. W 6. kolejce czekają nas starcia Szkotów z Holendrami oraz Portugalczyków ze Szwajcarami. Bezpośrednie starcie o awans z 2. miejsca w grupie H czeka Ludogorets Razgrad Ferencvaros. Na razie premiowaną pozycję zajmują Bułgarzy i to oni wyjdą na murawę w roli pretendentów, m.in. przez wzgląd na wyjazdowe zwycięstwo z Węgrami 3:0 w poprzedniej ich batalii. Ponadto, na jednej z anten spod enigmy Polsat Sport Premium pojedynek Manchester United – AZ Alkmaar, czyli rywalizacja lidera i wicelidera grupy L, a także drużyn, które gry w fazie pucharowej Ligi Europy są już pewne.

CZWARTEK – 12 GRUDNIA 2019

17:00 Liga Europy UEFA: STUDIO na żywo
Ipla

18:10 Liga Europy UEFA – 6. kolejka, grupa C: WSTĘP DO MECZU na żywo
Ipla

18:10 Liga Europy UEFA – 6. kolejka, grupa B: WSTĘP DO MECZU na żywo
Ipla

18:10 Liga Europy UEFA – 6. kolejka, grupa B: WSTĘP DO MECZU na żywo
Ipla

18:10 Liga Europy UEFA – 6. kolejka, grupa C: WSTĘP DO MECZU na żywo
Ipla

18:10 Liga Europy UEFA – 6. kolejka, grupa F: WSTĘP DO MECZU na żywo
Ipla

18:45 Liga Europy UEFA – 6. kolejka, grupa F: EINTRACHT FRANKFURT – VITORIA GUIMARAES na żywo
Ipla

18:45 Liga Europy UEFA – 6. kolejka, grupa C: FC BASEL – TRABZONSPOR na żywo
Ipla

18:45 Liga Europy UEFA – 6. kolejka, grupa B: DYNAMO KIJÓW – FC LUGANO na żywo
Ipla

18:45 Liga Europy UEFA – 6. kolejka, grupa B: FC KOPENHAGA – MALMO FF na żywo
Ipla

18:45 Liga Europy UEFA – 6. kolejka, grupa C: GETAFE CF – FK KRASNODAR na żywo
Ipla

18:45 Liga Europy UEFA – 6. kolejka, grupa F: STANDARD LIEGE – ARSENAL na żywo
Ipla

20:50 Liga Europy UEFA – 6. kolejka, grupa J: BORUSSIA MONCHENGLADBACH – ISTANBUŁ BB na żywo
Ipla

20:50 Liga Europy UEFA – 6. kolejka, grupa G: FC PORTO – FEYENOORD na żywo
Ipla

20:50 Liga Europy UEFA – 6. kolejka, grupa G: RANGERS FC – BSC YOUNG BOYS na żywo
Ipla

20:50 Liga Europy UEFA – 6. kolejka, grupa H: ŁUDOGOREC RAZGRAD – FERENCVAROSI TC na żywo
Ipla

20:50 Liga Europy UEFA – 6. kolejka, grupa J: AS ROMA – AC WOLFSBERGER na żywo
Ipla

20:50 Liga Europy UEFA – 6. kolejka, grupa L: MANCHESTER UNITED – AZ ALKMAAR na żywo
Ipla

22:50 Liga Europy UEFA: STUDIO na żywo
Ipla

23:30 Magazyn LIGI EUROPY UEFA 
Ipla

About Dawid Sieńkowski

Student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.