Ostatnia niedziela z PGE Ekstraligą 2021 w Eleven Sports i nSport+

Pora poznać medalistów Drużynowych Mistrzostw Polski 2021 na żużlu. Mecz o brąz pokaże Eleven Sports, a finał nSport+. Mecz rozegrany przed tygodniem w Lesznie miał swojego bohatera i antybohatera. Tym pierwszym były Rafał Karczmarz, który do dorobku gorzowskiej Stali dołożył […]

Pora poznać medalistów Drużynowych Mistrzostw Polski 2021 na żużlu. Mecz o brąz pokaże Eleven Sports, a finał nSport+.

Mecz rozegrany przed tygodniem w Lesznie miał swojego bohatera i antybohatera. Tym pierwszym były Rafał Karczmarz, który do dorobku gorzowskiej Stali dołożył dziewięć punktów, przyczyniając się do wyjazdowej wygranej nad Unią. Z pewnością „pomogła” w tym także wyjątkowo, nawet jak na ten sezon, słaba postawa Emila Sajfutdinowa. Rosjanin, który żegna się z Lesznem po tym sezonie, stał się w oczach fanów Byków „kozłem ofiarnym” przegranej. W rewanżu na stadionie im. Edwarda Jancarza będzie miał zatem dodatkową motywację, aby godnie pożegnać się z drużyną, w której barwach świętował złote medale.

W tym roku trafią one do Lublina lub Wrocławia. Pierwszy mecz był niezwykle zacięty i zakończył się remisem. Oznacza to, że we Wrocławiu Motor musi wygrać, aby nie miał zastosowania przepis premiujący w przypadku remisowego dwumeczu wyżej sklasyfikowaną w fazie zasadniczej drużynę. Wprawdzie w Lublinie nie popisali się liderzy Sparty, Tai Woffinden i Artiom Łaguta, jednak do bardzo dobrze radzącego sobie Gleba Czugunowa dołączył nieoczekiwanie Dan Bewley, jako rezerwowy ratując wynik wrocławianom. Na własnym terenie jednak należy się spodziewać dużo lepszej postawy Spartan, a ponadto ciężko będzie powtórzyć wynik z własnego toru Dominikowi Kuberze czy zdobyć ponownie 7 punktów zawodnikom zastępującym Grigorija Łagutę.

NIEDZIELA – 26 WRZEŚNIA 2021

18:45 PGE Ekstraliga – finał: STUDIO 

Studio: Marcin Majewski, Michał Łopaciński – Krzysztof Cegielski, Marek Cieślak (z Wrocławia)
Reporterzy: Łukasz Benz, Karolina Wieszczycka

19:15 PGE Ekstraliga – finał: BETARD SPARTA WROCŁAW – MOTOR LUBLIN 

Komentarz: Tomasz Dryła – Mirosław Jabłoński (z Wrocławia)

21:15 Magazyn PGE EKSTRALIGA 

Studio: Michał Łopaciński – Tomasz Dryła, Krzysztof Cegielski, Mirosław Jabłoński, Marek Cieślak, Leszek Demski (z Lublina)

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.