Wielka Warszawska w TVP Sport

Ta gonitwa to znak, że sezon wyścigów na Torze Służewiec niechybnie zbliża się do końca. Transmisję z Wielkiej Warszawskiej przeprowadzi TVP Sport. Głównym faworytem gonitwy dla koni 3-letnich i starszych na dystansie 2600 m będzie Night Tornado – zwycięzca ubiegłorocznego […]

Ta gonitwa to znak, że sezon wyścigów na Torze Służewiec niechybnie zbliża się do końca. Transmisję z Wielkiej Warszawskiej przeprowadzi TVP Sport.

Głównym faworytem gonitwy dla koni 3-letnich i starszych na dystansie 2600 m będzie Night Tornado – zwycięzca ubiegłorocznego St. Leger i drugi przed rokiem w Wielkiej Warszawskiej jest jednym z lepszych długodystansowców na Służewcu. Ponownie mierzyć się będzie ze swoim rówieśnikiem, zeszłorocznym derbistą – Night Thunderem, który przegrał z Night Tornado w St. Leger.

Dodatkowym smaczkiem będzie występ 5-letniej Nemezis, która wprawdzie miała kończyć karierę po wygranej w Nagrodzie SK Krasne, ale ostatecznie została zapisana do swojej trzeciej Wielkiej Warszawskiej. Grono klaczy uzupełnia niemieckiej hodowli Nania – jedyna trzylatka w stawce, służewiecka wicederbistka i oaksistka 2021, która właśnie z Nemezis przegrała w Nagrodzie SK Krasne. W roli ewentualnych fuksów wystąpią dobrze znani przedstawiciele poprzedniego rocznika derbowego, Petit i Hipop de Loire, a także Gancegal, który w wieku 5 lat notuje bardzo dobry sezon na Torze Służewiec.

NIEDZIELA – 26 WRZEŚNIA 2021

17:15 Tor Służewiec 2021, Warszawa: WIELKA WARSZAWSKA

Komentarz: Jarosław Idzi – Robert Zieliński (z Toru Służewiec)
Reporter: Anna Kozińska

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.