Półfinały Pucharu Włoch w TVP Sport

Czas na półfinały piłkarskiego Pucharu Włoch! W środku tygodnia rozegrane zostaną pierwsze mecze 1/2 finału rozgrywek. Transmisje w TVP Sport. Jako pierwsi na boisko we wtorek, 2 lutego o 20:40 wybiegną piłkarze Interu Mediolan i Juventusu. Obiektem zmagań będzie dokładnie Stadio Giuseppe Meazza […]

Czas na półfinały piłkarskiego Pucharu Włoch! W środku tygodnia rozegrane zostaną pierwsze mecze 1/2 finału rozgrywek. Transmisje w TVP Sport.

Jako pierwsi na boisko we wtorek, 2 lutego o 20:40 wybiegną piłkarze Interu Mediolan Juventusu. Obiektem zmagań będzie dokładnie Stadio Giuseppe Meazza w dzielnicy San Siro w stolicy Lombardii. Mecze pomiędzy „Nerazzurri” a „Bianconeri” tradycyjnie zwane są derbami Italii. Bez dwóch zdań to spotkanie mogłoby okraszać rozgrywki Pucharu Włoch jako wielki finał. Mimo historycznego bilansu na korzyść „Starej Damy”, według wszystkich firm bukmacherskich tym razem zdecydowanym faworytem będą mediolańczycy. To oni w końcu wygrali ostatnie starcie pomiędzy tymi ekipami w lidze 2:1, i to nie tak dawno, ponieważ w drugiej połowie stycznia. W tabeli Serie A TIM także znajdują się w lepszym położeniu, ustępując tylko o 2 punkty liderującemu AC Milan, wobec 4. pozycji i 5-punktowej straty „Juve”. Nigdy jednak nie należy lekceważyć i skreślać obecnego mistrza kraju. Tym bardziej, że turyńczycy w ostatnim czasie jakby budzili się z letargu.

Dzień później – w środę, 3 lutego – o identycznej porze (godz. 20:40) na Stadio Diego Armando Maradona w Neapolu obrońca trofeum – SSC Napoli Piotrem Zielińskim w składzie podejmie Atalantę. Obie drużyny są bardzo blisko siebie w klasyfikacji ligowej. Wyżej o 2 miejsca i „oczko” są neapolitańczycy, którzy na koncie mają też rozegrany mecz mniej. Klub z Bergamo aspiruje do triumfu w krajowym Pucharze. Byłoby to niespodzianką, ale podopiecznie trenera Gasperiniego chcą iść za ciosem. Po dobrych występach w zeszłym sezonie na boiskach europejskich, na Stadio Atleti Azzurri d’Italia musi być chrapka na sukces na rodzimym podwórku.

1/2 finału Pucharu Włoch składa się z dwumeczów. Za tydzień (9 i 10 lutego) odbędą się mecze rewanżowe odpowiednio w Turynie i Bergamo. Finał rozgrywek zaplanowano na 19 maja.

WTOREK – 2 LUTEGO 2021

20:15 Puchar Włoch: STUDIO na żywo
TVP Sport HD

Studio: Rafał Patyra – Sebastian Mila, Marcin Żewłakow

20:40 Puchar Włoch – 1/2 finału: INTER MEDIOLAN – JUVENTUS FC na żywo
TVP Sport HD

Komentarz: Maciej Iwański

22:40 Puchar Włoch: STUDIO na żywo
TVP Sport HD

Studio: Rafał Patyra – Sebastian Mila, Marcin Żewłakow

ŚRODA – 3 LUTEGO 2021

20:15 Puchar Włoch: STUDIO na żywo
TVP Sport HD

20:40 Puchar Włoch – 1/2 finału: SSC NAPOLI – ATALANTA BC na żywo
TVP Sport HD

22:40 Puchar Włoch: STUDIO na żywo
TVP Sport HD

About Dawid Sieńkowski

Student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.