Agnieszka Kopacz

AGNIESZKA KOPACZ – polska dziennikarka sportowa. Urodziła się 10 września 1982 roku w Kielcach. Obecnie współpracuje z portalem internetowym WP.pl.

Agnieszka Kopacz 2

Życie prywatne
Z wykształcenia – filolog polski, z zamiłowania – dziennikarka sportowa. Uwielbia piłkę ręczną, hokej na lodzie i wędrówki po ukochanych Górach Świętokrzyskich.

Początki kariery dziennikarza
Przygodę z dziennikarstwem sportowym zaczęła na studiach, jako korespondent Akademickiego Przeglądu Sportowego. Pod koniec studiów pracowała w Gazecie Wyborczej w Kielcach.

TVP (2006 – 2009)
Do redakcji sportowej TVP trafiła z castingu na reporterów nowo powstałego kanału TVP SPORT, kierowanego przez Roberta Korzeniowskiego. Była reporterką w redakcji informacji – przygotowała materiały m.in. do ,,Sportowego Wieczoru”. Reporterka i wydawca programów „7 metr” i „Trzecia tercja”. Pracowała jako reporterka w czasie transmisji meczów ligi piłki ręcznej i hokeja na lodzie. Prowadziła studio olimpijskie w TVP HD w czasie igrzysk w Pekinie w 2008 roku.

Orange sport (2009-2014)
W Orange sport Agnieszka Kopacz pracowała jako prezenterka, reporterka oraz wydawca programów informacyjnych i publicystycznych. Najczęściej można ją było oglądać jako prowadzącą programy Sport Raport i Sport Raport 24, które podsumowywały najważniejsze wydarzenia dnia.

Wirtualna Polska (2015 – obecnie)
Na początku lutego 2015 roku Agnieszka Kopacz rozpoczęła współpracę z Wirtualną Polską. Praca ta nie ma jednak charakteru sportowego, jak to bywało do tej pory, lecz jest to coś zupełnie innego. Była dziennikarka Orange sport w serwisie WP.pl prowadzi dwa programy: „Dzieje się w Polsce” i „Dzieje się w biznesie”.

About the Author