Andrzej Kostyra

ANDRZEJ KOSTYRA – polski dziennikarz sportowy. Obecnie pracuje w Polsacie.

Życie prywatne
Andrzej Kostyra z boksem jest związany od dziecka. Ma wiele zainteresowań, a jeśli chodzi o sport to najważniejszym zainteresowaniem oprócz boksu, są sporty z Ameryki, a szczególnie futbol amerykański.

TVP
W Telewizji Polskiej, Andrzej Kostyra pracował w latach 90. zeszłego wieku. Był obecny na letnich igrzyskach olimpijskich w Barcelonie w 1992r., pełnił tam rolę reportera. Podczas igrzysk przeprowadził wywiady z pierwszym w historii igrzysk dream teamem oraz ekspertem stacji NBC, George Foreman. Komentował dla tej stacji też boks.

Wizja Sport (18 września 1999 – 31 grudnia 2001)
W pierwszej polskiej telewizji sportowej Andrzej Kostyra pracował od jej początku do samego końca. Przez ten czas zajmował się przede wszystkim boksem. To on komentował pierwszą w historii tej stacji galę boksu.

TVN
Andrzej Kostyra w stacji TVN pracował za czasów, kiedy otwarty kanał relacjonował walki bokserskie, szczególnie te odbywające się zagranicą. Często był obecny właśnie na miejscu wydarzenia. W TVN prowadził także serwisy sportowe.

Polsat
W słonecznej stacji Andrzej Kostyra pracuje już przeszło 10 lat, przez ten czas skomentował prawie 7 tys. walk, większość z nieżyjącym już, najwybitniejszym polskim pięściarzem Jerzym Kulejem. To jego głos towarzyszy kibicom szermierki na pięści przy większości polskich gala oraz przy najważniejszych występach polskich zawodników na zagranicą. Jest też stałym felietonistą serwisu polsatsport.pl. Oprócz relacji bokserskich, komentuje także futbol amerykański.

About the Author

https://twitter.com/AddidasAdam