Grzegorz Mędrzejewski

GRZEGORZ MĘDRZEJEWSKI – polski dziennikarz sportowy. Urodził się 8 lipca 1976 roku w Warszawie. Obecnie jest właścicielem i dyrektorem agencji sportowo-telewizyjnej Madstars.tv. Współpracuje także w Telewizją Polską.

Życie prywatne
Ze swoją partnerką życiową Zuzanną mają syna. Uzależniony od NBA i AS Roma. W czasach szkolnych nagminnie grał w koszykówkę, którą z czasem zamienił na piłkę nożną. Dziś częściej w roli obserwatora.

TVN/TVN24
Pracę dziennikarza sportowego rozpoczął od redakcji TVN, gdzie przygotowywał materiały, a z czasem wydawał serwisy sportowe. Od 2001 roku współtworzył redakcje sportową pierwszego polskiego kanału informacyjnego TVN24. Tam zadebiutował na antenie prowadząc serwisy sportowe. Dla TVN i TVN24 obsługiwał igrzyska olimpijskie w Salt Lake City 2002 i Turynie 2006.

TVP (09.2006 – obecnie)
W Telewizji Polskiej był prezenterem i reporterem. W 2008 roku był współgospodarzem studia olimpijskiego igrzysk letnich w Pekinie. W 2012 roku relacjonował wydarzenia z igrzysk w Londynie. Na co dzień w latach 2006-2009 współprowadził program informacyjno-publicystyczny „Sportowy Wieczór” w TVP Info i TVP Sport. Dziś współpracuje z TVP jako komentator tenisa ziemnego.

MADSTARS.TV
W 2013 roku stworzył agencję telewizyjno-sportową Madstars.tv, zajmującą się dostarczaniem materiałów wideo mediom telewizyjnym i internetowym. Zajmuje się także produkcją dokumentów i reportaży o tematyce sportowej.

About the Author