Sebastian Staszewski

SEBASTIAN STASZEWSKI – polski dziennikarz sportowy. Obecnie pracuje w redakcji portalu Sport.pl.

Życie prywatne
Urodził się w 1991 roku. Studiował na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytecie im. Loránda Eötvösa w Budapeszcie. Miłośnik twórczości Marka Hłaski, Leopolda Tyrmanda, Arta Buchwalda i Jeremy Clarksona. Fan polskiego hip-hopu. Entuzjasta warszawskiej Pragi. Biegle mówi po angielsku i rosyjsku.

Początki kariery dziennikarza
Jako 15-latek zaczynał od redagowania kolumn sportowych w lokalnym tygodniku Kurier Ostrołęcki. Przez dwa lata stały współpracownik portali: sportowefakty.pl i legia.com.pl.

Futbol News (2009 – 2010)
Do dziennika trafił tuż po jego powstaniu. Relacjonował zgrupowania Legii Warszawa w Austrii, Hiszpanii i Francji. Wielokrotnie gościł w Dortmundzie, gdzie z bliska obserwował początki Roberta Lewandowskiego w Bundeslidze. Futbol News opuścił razem z pozostałymi pracownikami w październiku 2010 r. po likwidacji dziennika przez spółkę Sportlive24.

Polska The Time, Gazeta Polska Codziennie
Przez dziewięć miesięcy dziennikarz Polska The Times. W Gazecie Polskiej Codziennie przez blisko dwa lata. Obsługiwał mecze reprezentacji Polski, siatkarski Final Four oraz turniej Euro 2012. Przez pół roku korespondent dziennika z Węgier. Gościnnie publikował także w Przeglądzie Sportowym.

BBC, naTemat.pl
W 2012 roku współpracownik największej medialnej korporacji na świecie – BBC. Dla BBC Sport, Radio 5 live i BBC World Service relacjonował Euro 2012. Autor serii szesnastu ekskluzywnych wywiadów z uczestnikami mistrzostw Europy, które opublikowane zostały w dziale sportowym Onet.pl. Od września 2012 roku bloger serwisu Tomasza Lisa naTemat.pl, a od lutego 2013 roku szef działu Sport.

Polsat Sport, polsatsport.pl (2013 – marzec 2017)
Od początku zaangażowany w tworzenie nowopowstałego serwisu Polsatsport.pl. Dla Polsat Sport, jako reporter, obsługiwał m.in. mistrzostwa Europy we Francji, mecze seniorskiej reprezentacji Polski oraz reprezentacji U-21 i U-17, finały Pucharu Polski oraz rozgrywki I ligi. Autor blisko 100 materiałów i wywiadów w Cafe Futbol.

Sport.pl (kwiecień 2017 – obecnie)
Multimedialny korespondent obsługujący najważniejsze imprezy sportowe.

About the Author