Stanisław Snopek

STANISŁAW SNOPEK – polski dziennikarz sportowy. Urodził się 7 lipca 1963 roku w Nowym Targu. Obecnie pracuje w redakcji sportowej TVP.

Snopek Stanisław 1

Życie prywatne
Urodził się i wychował w Nowym Targu, więc siłą rzeczy od małego chodził na mecze hokejowe dopingując w latach 70-tych Podhale i ciesząc się z kolejnych tytułów mistrza Polski. Sam nie dostał się do grup młodzieżowych w hokeju (za słabo jeździł na łyżwach) i trafił do sekcji piłki nożnej Podhala (grał 3 lata w zespole juniorów). Podczas studiów na Politechnice Warszawskiej trenował lekkoatletykę zdobywając medale w zawodach akademickich w biegach na 800 i 1500m. Żonaty, ma dwoje dzieci.

TVP (1992 – obecnie)
Po studiach pracował jako asystent na Wydziale Mechaniki Precyzyjnej (obecnie Mechatroniki) PW. Do Telewizji Polskiej trafił trochę przypadkowo w 1992 roku wygrywając konkurs na komentatorów sportowych (z tego samego konkursu pracę w TVP zaproponowano jeszcze tylko Przemysławowi Babiarzowi). Początkowo komentował zawody lekkoatletyczne oraz skoki narciarskie. W swoim ukochanym hokeju na lodzie zadebiutował w 1996 roku podczas Pucharu Świata w Kanadzie.  Komentował największe turnieje hokejowe podczas Igrzysk Olimpijskich w Nagano (1998), Salt Lake City (2002), Turynie (2006) i Vancouver (2010). Dwukrotny laureat nagrody „Hokejowego Orła” dla najlepszego dziennikarza w kraju zajmującego się hokejem w plebiscycie organizowanym od 2010 roku przez PZHL. Największą popularność przyniosły mu jednak telewizyjne komentarze do zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich na początku wspaniałej kariery Adama Małysza. W latach 2002 – 2004 był zastępcą ówczesnego kierownika redakcji sportowej TVP Janusza Basałaja. Od powstania kanału TVP SPORT pracuje w Sekretariacie Programowym tej anteny. Jest także komentatorem skoków narciarskich i hokeja na lodzie.

About the Author