Tomasz Lach

TOMASZ LACH – polski dziennikarz sportowy. Urodził się 17 maja 1972 roku. Obecnie pracuje w Eurosporcie.

Tomasz Lach

Życie prywatne
Tomasz Lach od dziecka był zwariowany na punkcie sportu. Zapamiętywał strzelców goli, minuty, wyniki do przerwy, wszelkie takie dane – im więcej, tym lepiej. Przez całą podstawówkę nie opuścił niemal żadnego meczu Chemika Bydgoszcz, swojego ukochanego klubu, w którym krótko nawet trenował. Później mocniej zainteresowała go też siatkówka. Zresztą od dziecka interesował się niemal wszystkimi sportami. Od wielu lat biega amatorsko na średnich i długich dystansach – ma całkiem dobre życiówki na 10 km i w maratonie (odpowiednio 38.30 i 3.03.06). Od wielu lat śpiew basem w Chórze Akademickim Uniwersytetu Warszawskiego, co jest wspaniałą odskocznią od życia codziennego.

Początki kariery dziennikarskiej
Tomasz Lach w 200 roku przerwał karierę akademicką, rzucił studia doktoranckie w instytucie lingwistyki stosowanej (niedoszły doktorat miał być z języka komentarza sportowego) i zaczął szukać swojego miejsca w mediach sportowych. Jednocześnie intensywnie pracował nad dykcją, ćwiczył komentowanie, nagrywał swoje próby, odsłuchiwał, stopniowo uczył się.

Eurosport (2000 – obecnie)
Tomasza Lacha dopadło szczęście i na krótko przed IO w Sydney dano mu szansę w Eurosporcie (wielkie podziękowania dla Witolda Domańskiego i Adama Widomskiego), którą po dziś dzień stara się wykorzystywać. Słynie głównie z komentowania piłki nożnej i siatkówki. Na antenie relacjonował mecze niemieckiej Bundesligi.

About the Author