Puchar Świata w kombinacji norweskiej w Eurosporcie

W Val di Fiemme rozegrane zostaną pierwsze w roku 2021 zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Zmagania transmitować będzie Eurosport. Po pięciu konkursach rozegranych w listopadzie i grudniu rywalizacja wydaje się bardziej zacięta niż w poprzednim sezonie. Wprawdzie nadal czołową […]

W Val di Fiemme rozegrane zostaną pierwsze w roku 2021 zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Zmagania transmitować będzie Eurosport.

Po pięciu konkursach rozegranych w listopadzie i grudniu rywalizacja wydaje się bardziej zacięta niż w poprzednim sezonie. Wprawdzie nadal czołową postacią jest Jarl Magnus Riiber, jednak oba przedświąteczne konkursy w Ramsau wygrał Vinzenz Geiger. Co więcej, Norwegowie, którzy rok temu nierzadko zgarniali wszystkie miejsca na podium, w tym sezonie opierają swoją siłę głównie na wspomnianym Riiberze oraz Jensie Luråsie Oftebro.

Prowadzenie w Pucharze Narodów objęli Niemcy, których oprócz Geigera jest jeszcze trzech w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W tym roku jednak oba zaplanowane konkursy drużynowe, w tym ten w nadchodzącą sobotę w Val di Fiemme, odbędą się w formie sprintu – w dwuosobowych zespołach. Swojej szansy mogą tu zatem upatrywać też Austriacy – Johannes Lamparter i Lukas Greiderer już meldowali się na podium zawodów indywidualnych w tym sezonie.

PIĄTEK – 15 STYCZNIA 2021

09:50 Puchar Świata, Val di Fiemme, Włochy: KONKURS SKOKÓW 
Eurosport Player
Komentarz: Paweł Ulbrych

13:35 Puchar Świata, Val di Fiemme, Włochy: BIEG NA 10 KM 
*(o 15:50  w Eurosport 1 HD)
Eurosport Player
Komentarz: Paweł Ulbrych

SOBOTA – 16 STYCZNIA 2021

09:50 Puchar Świata, Val di Fiemme, Włochy: KONKURS SKOKÓW 
Eurosport Player

13:20 Puchar Świata, Val di Fiemme, Włochy: BIEG DRUŻYNOWY – 2×7,5 KM
Eurosport Player

NIEDZIELA – 17 STYCZNIA 2021

09:50 Puchar Świata, Val di Fiemme, Włochy: KONKURS SKOKÓW 
Eurosport Player

13:05 Puchar Świata, Val di Fiemme, Włochy: BIEG NA 10 KM 
Eurosport Player

About Wojciech Nowakowski