Puchar Świata w narciarstwie alpejskim w Eurosporcie

Weekend z konkurencjami szybkościowymi czeka fanów narciarstwa alpejskiego. Zawody Pucharu Świata pokaże Eurosport. W tym tygodniu mężczyźni rywalizować będą w Kitzbühel. Streif uważany jest za najtrudniejszą trasę na świecie, a w tym roku alpejczycy przejadą ją w ramach zawodów Pucharu […]

Weekend z konkurencjami szybkościowymi czeka fanów narciarstwa alpejskiego. Zawody Pucharu Świata pokaże Eurosport.

W tym tygodniu mężczyźni rywalizować będą w Kitzbühel. Streif uważany jest za najtrudniejszą trasę na świecie, a w tym roku alpejczycy przejadą ją w ramach zawodów Pucharu Świata dwukrotnie – w piątek w zastępstwie odwołanego zjazdu w Wengen. Ostatnie zawody w tej konkurencji, rozegrane pod koniec grudnia w Bormio, zakończyły się dubletem Austriaków. Zarówno Matthias Mayer, jak i Vincent Kriechmayr są i w Kitzbühel w gronie faworytów, podobnie jak ich rodak, Hannes Reichelt. Konkurencje szybkościowe zyskały ostatnio jednak kolejną gwiazdę w osobie Ryana Cochrana-Siegle. Wielkim nieobecnymi będą z kolei Aleksander Aamodt Kilde i Mauro Caviezel, liderzy klasyfikacji odpowiednio zjazdu i supergiganta, którzy na treningach ulegli ciężkim wypadkom i zmuszeni zostali do zakończenia sezonu.

Panie o punkty w zjeździe i supergigancie walczyć będą w Crans-Montanie. Również one rozegrają dwa biegi zjazdowe i supergigant – ten ostatni przeniesiony z Sankt Moritz. Gospodarze liczą przede wszystkim na Corinne Suter i Larę Gut-Behrami, jednak silną reprezentację wystawiają przede wszystkim Włoszki. Sofia Goggia w dotychczasowych trzech zjazdach dwukrotnie wygrała i raz była druga, natomiast Marta Bassino, najlepsza gigancistka tego sezonu, plasuje się zarówno w czołówce klasyfikacji supergiganta, jak i klasyfikacji generalnej. Z przerwy w rywalizacji alpejskiej snowboardzistek korzysta Ester Ledecká, która również powalczy w Crans-Montanie.

PIĄTEK – 22 STYCZNIA 2021

09:50 Puchar Świata, Crans-Montana, Szwajcaria: ZJAZD KOBIET


11:30 Puchar Świata, Kitzbühel, Austria: ZJAZD MĘŻCZYZN


SOBOTA – 23 STYCZNIA 2021

09:50 Puchar Świata, Crans-Montana, Szwajcaria: ZJAZD KOBIET 


11:30 Puchar Świata, Kitzbühel, Austria: ZJAZD MĘŻCZYZN


NIEDZIELA – 24 STYCZNIA 2021

10:10 Puchar Świata, Kitzbühel, Austria: SUPERGIGANT MĘŻCZYZN


11:50 Puchar Świata, Crans-Montana, Szwajcaria: SUPERGIGANT KOBIET 

About Wojciech Nowakowski