Puchar Świata w narciarstwie klasycznym w Oslo w Eurosporcie

Oslo będzie ostatnim europejskim przystankiem w cyklu Pucharu Świata w biegach narciarskich. W Holmenkollen powalczą również dwuboiści. Na trasach pod stolicą Norwegii rozegrany zostanie ostatni w tym sezonie bieg długi. Przed udaniem się za Atlantyk panie przebiegną 30 km, a […]

Oslo będzie ostatnim europejskim przystankiem w cyklu Pucharu Świata w biegach narciarskich. W Holmenkollen powalczą również dwuboiści.

Na trasach pod stolicą Norwegii rozegrany zostanie ostatni w tym sezonie bieg długi. Przed udaniem się za Atlantyk panie przebiegną 30 km, a panowie 50 km stylem klasycznym. Z kolei zawody w kombinacji norweskiej mogą okazać się ostatnimi w tym sezonie – po odwołaniu zawodów w Schonach, które miały być końcem sezonu w tej dyscyplinie, FIS nie podjął jeszcze decyzji co do ewentualnego rozegrania ich gdzieś indziej.

Festiwal narciarstwa klasycznego w Holmenkollen to jedna z najpopularniejszych imprez narciarskich na świecie. Co roku na areny przybywają członkowie norweskiej rodziny królewskiej oraz fani narciarstwa z całej Skandynawii. W tym roku jednak udział publiczności w tym święcie stanął pod znakiem zapytania ze względu na epidemię koronawirusa.

SOBOTA – 7 MARCA 2020

09:50 Puchar Świata, Oslo, Norwegia: KONKURS SKOKÓW na żywo
Eurosport PlayerIpla

11:50 Puchar Świata, Oslo, Norwegia: BIEG NA 30 KM STYLEM KLASYCZNYM KOBIET na żywo
*(o 18:20  w Eurosport 1 HD)
Eurosport PlayerEurosport 1 HDIpla
14:10 Puchar Świata, Oslo, Norwegia: BIEG NA 10 KM na żywo
*(o 19:45  w Eurosport 1 HD)
Eurosport PlayerEurosport 1 HDIpla

NIEDZIELA – 8 MARCA 2020

11:20 Puchar Świata, Oslo, Norwegia: BIEG NA 50 KM STYLEM KLASYCZNYM MĘŻCZYZN na żywo
Eurosport PlayerIpla

About Wojciech Nowakowski