Skoki na trampolinie na igrzyskach olimpijskich w Tokio

W przerwie pomiędzy wielobojami a rywalizacją na poszczególnych przyrządach gimnastyki sportowej rozegrane zostaną zmagania w skokach na trampolinie. W rywalizacji weźmie udział 16 mężczyzn i 16 kobiet. Jako pierwsze na trampolinę wyjdą panie – wśród nich wielka faworytka gospodarzy, Hikaru […]

W przerwie pomiędzy wielobojami a rywalizacją na poszczególnych przyrządach gimnastyki sportowej rozegrane zostaną zmagania w skokach na trampolinie. W rywalizacji weźmie udział 16 mężczyzn i 16 kobiet.

Jako pierwsze na trampolinę wyjdą panie – wśród nich wielka faworytka gospodarzy, Hikaru Mori, mistrzyni świata z 2019 roku z Tokio, kiedy rozegrano przedolimpijską próbę areny zmagań. O trzeci tytuł z rzędu walczyć będzie trzecia przed dwoma laty w stolicy Japonii Rosie MacLennan – Kanadyjka broniąc tytuł w Rio de Janeiro przeszła do historii nie tylko jako pierwsza w tej dyscyplinie gimnastycznej, która dokonała tej sztuki, ale też pierwsza Kanadyjka, która powtórzyła olimpijski triumf po czterech latach w indywidualnej konkurencji.

Męskie zmagania odbywać się będą pod dyktando Chińczyków i Białorusinów – Dong Dong triumfował w Londynie, a w Rio był drugi, stając na podium obok swojego kolegi z reprezentacji, również startującego w Tokio Gao Lei. Obaj też zdobyli medale na mistrzostwach świata w Tokio – wówczas triumfował już Gao, a reprezentantów Państwa Środka rozdzielił Iwan Litwinowicz – rodak mistrza z Rio de Janeiro, Uładisłaua Hanczaroua. Obaj ci Białorusini będą również faworytami w Tokio.

Typy redakcji:
Zawody kobiet: Hikaru Mori (Japonia)
Zawody mężczyzn: Gao Lei (Chiny)

PIĄTEK – 30 LIPCA 2021

05:55 Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020, Tokio, Japonia: FINAŁY KOBIET na żywo


SOBOTA – 31 LIPCA 2021

06:00 Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020, Tokio, Japonia: ELIMINACJE I FINAŁ MĘŻCZYZN na żywo

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.