Turniej Czterech Narodów szczypiornistów w TVP Sport

W Tarnowie w dniach 27 – 29 grudnia (piątek – niedziela) odbędzie się turniej towarzyski piłkarzy ręcznych. Będzie to przedostatni etap przygotowań reprezentacji Polski przed styczniowymi mistrzostwami Europy. W piątek, 27 grudnia na rozpoczęcie rozgrywek podopieczni trenera Patryka Rombla zmierzą […]

W Tarnowie w dniach 27 – 29 grudnia (piątek – niedziela) odbędzie się turniej towarzyski piłkarzy ręcznych. Będzie to przedostatni etap przygotowań reprezentacji Polski przed styczniowymi mistrzostwami Europy.

W piątek, 27 grudnia na rozpoczęcie rozgrywek podopieczni trenera Patryka Rombla zmierzą się z kadrą B Hiszpanii. Mimo że to tzw. ,,drugi garnitur”, to wciąż solidny rywal, ponieważ w składzie ekipy z Półwyspu Iberyjskiego będzie można obejrzeć m.in. zawodników, którzy za sobą mają występy w Lidze Mistrzów. Polacy z Hiszpanami w rezerwowym zestawieniu mierzyli się niedawno, ponieważ dokładnie 23 października, kiedy to zremisowali z nimi 24:24 również w meczu towarzyskim, który rozgrywany był na neutralnym boisku.

Następnego dnia ,,Biało – Czerwoni” zagrają ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi – 7. drużyną Azji i 21. zespołem ostatnich mistrzostw świata. W kadrze Polski na to spotkanie znajdzie się już Kamil Syprzak – wychowanek ORLEN Wisły Płock, który latem zamienił FC Barcelonę na PSG. Można stwierdzić, że to obecnie najbardziej znany w świecie piłki ręcznej reprezentant Polski. Warto również odnotować, że mecz w ramach tarnowskiego turnieju towarzyskiego będzie pierwszym w historii starciem pomiędzy tymi ekipami.

Polska rozpoczęła 2019 rok od rywalizacji z Białorusią i tak samo go zakończy. 3 stycznia w sparingu nasi wschodni sąsiedzi wygrali 30:28. Zobaczymy, jak będzie teraz. Eksperci twierdzą, że ta batalia może być najlepszym sprawdzianem dla naszych kadrowiczów, gdyż obie reprezentacje ostatnimi czasy prezentują dość podobny poziom, jako średniacy europejskiego formatu.

Tarnów nie jest ostatnim przystankiem Polaków przed mistrzostwami Europy. W dniach 3 – 5 stycznia podopieczni trenera Rombla wystąpią jeszcze w towarzyskim turnieju w Hiszpanii, gdzie zagrają z gospodarzami oraz Rosjanami i Portugalczykami. Czempionat Starego Kontynentu odbędzie się w dniach 9 – 24 stycznia w trzech krajach: Szwecji, Norwegii i Austrii. Polacy zagrają w grupie F ze Słowenią, Szwajcarią i Szwecją. Swoje spotkania ,,Biało – Czerwoni” rozgrywać będą w Goeteborgu. Na EURO przed dwoma laty reprezentacja Polski nie zagrała, zaś 4 lata temu zajęła 7. miejsce, będąc gospodarzem turnieju.

PIĄTEK – 27 GRUDNIA 2019

20:15 Turniej Czterech Narodów: STUDIO na żywo
sport.tvp.pl

20:25 Turniej Czterech Narodów, Tarnów: POLSKA – HISZPANIA na żywo
sport.tvp.pl

SOBOTA – 28 GRUDNIA 2019

19:20 Turniej Czterech Narodów: STUDIO na żywo
sport.tvp.pl

19:40 Turniej Czterech Narodów, Tarnów: POLSKA – ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE na żywo
sport.tvp.pl

NIEDZIELA – 29 GRUDNIA 2019

20:05 Turniej Czterech Narodów: STUDIO na żywo
sport.tvp.pl

20:25 Turniej Czterech Narodów, Tarnów: POLSKA – BIAŁORUŚ na żywo
sport.tvp.pl

About Dawid Sieńkowski

Student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.