20. kolejka Premier League w Canal+ Sport

Rozgrywki Premier League mkną niczym błyskawica. Jeszcze w poniedziałek odbywał się mecz Newcastle z Manchesterem United, a od wtorku rozpoczyna się nowa kolejka. Najciekawiej zapowiada się starcie Leicester z Liverpoolem. Transmisje na antenach Canal+ Sport. Na St. Mary’s Stadium mecz […]

Na St. Mary’s Stadium mecz Southamptonu z Tottenhamem. Gospodarze przełamali się i wygrali pierwsze spotkanie od 5 listopada. Podczas Boxing Day Święci okazali się skuteczniejsi od West Hamu, a przesądzającą o zwycięstwie bramkę dla Southampton zdobył Jan Bednarek. Tottenham pokonał Crystal Palace i utrzymał 5. lokatę w lidze. Strata do trzeciej Chelsea to aż 12 punktów, ale Koguty mają trzy zaległe mecze do rozegrania.

Leicester wraca na King Power Stadium po nieudanym pobycie w Manchesterze. Piłkarze Brendana Rodgersa przegrali z mistrzem Anglii 3:6. Lisy fatalnie weszły mecz, bo już po 25 minutach przegrywały 0:4. Po przerwie Leicester wykorzystało rozkojarzenie Obywateli odrabiając część strat i doprowadzając do rezutatu 3:4. Zespół Guardioli wrócił jednak na obroty i strzelił rywalowi kolejne dwie bramki. The Reds w ostatniej kolejce pauzowali, więc mieli więcej czasu na zebranie sił i przygotowanie się do meczu. Drużyny ostatnio grały ze sobą raptem kilka dni temu w ramach EFL Cup. Choć Leicester długo prowadziło, to przegrało starcie z Liverpoolem po rzutach karnych.

Piłkarze Chelsea wrócili na zwycięską ścieżkę, dzięki wygranej 3:1 nad Aston Villą. Kluczowe okazało się wejście na boisko Romelu Lukaku. Belg najpierw strzelił drugą bramkę, a potem wydatnie pomógł w zdobyciu trzeciej, gdyż został sfaulowany w polu karnym, po którym podyktowano jedenastkę wykorzystaną przez Jorginho. Udane święta były też dla ekipy Brighton, która wygrała 2:0 z Brentfordem i awansowała do górnej połowy tabeli.

W środowy wieczór zagra Manchester City. Obywatele po raz kolejny udowodnili, że należą do ścisłej czołówki europejskiego topu. Mecz z Leicester mogli zakończyć już po pierwszej połowie, ale w szatni nastąpiło rozluźnienie. Niebezpieczeństwo udało się zlikwidować i lider dowiózł wygraną do końcowego gwizdka. Brentford skazywane jest na pożarcie, ale może narobić podopiecznym Guardioli sporo kłopotów. Beniaminek wygrał ostatnie dwa mecze u siebie.