Chorwacja 2:1 Szkocja – skrót meczu. Wtorkowy rywal Polaków zgarnia trzy punkty! [WIDEO]

Luka Modrić | Chorwacja 2024

Chorwacja z drugim zwycięstwem w aktualnym sezonie Ligi Narodów UEFA. W spotkaniu 3. kolejki podopieczni Zlatko Dalica okazali się lepsi od Szkocji, wygrywając 2:1.

Chorwacja w ostatnim meczu Ligi Narodów pokonała Polskę, a dziś chciała to uczynić ze Szkocją. Rywal jednak również chciał zapunktować, bo do tej pory zanotował dwie porażki. Lepiej ten mecz zaczął się właśnie dla gości, którzy objęli prowadzenie w 33. minucie za sprawą Ryana Christie. Szkoci długo z prowadzenia jednak się nie cieszyli, bo już chwilę później Chorwacja wyrównała stan rywalizacji za sprawą Igora Matanovica. Do przerwy w Zagrzebiu mieliśmy remis, a druga połowa była już pod znakiem dominacji Chorwatów. Brązowi medaliści MŚ mieli po przerwie zdecydowaną przewagę i dążyli do zdobycia drugiego gola. Udało się to w 70. minucie, gdy Craiga Gordona pokonał Andrej Kramaric. Szkoci walczyli o remis i w doliczonym czasie nawet udało im się wpakować piłkę do bramki, lecz trafienie Che Adamsa zostało anulowane ze względu na spalonego. Ostatecznie rezultat tego starcia już się nie zmienił i trzy punkty trafiły na konto Chorwacji, która zwyciężyła 2:1.