Gol na wagę zwycięstwa w samej końcówce: PSG 1:0 Girona – skrót meczu (WIDEO)

blank

Choć pachniało już niespodzianką, PSG dopina swego i pokonuje Gironę 1:0, po zdominowanym meczu pierwszej kolejki Ligi Mistrzów, w którym jednak przez niemal całe 90 minut Paryżanie mieli poważny problem, aby zamienić jakąkolwiek sytuację bramkową na gola.

Girona w omawianym meczu praktycznie nie istniała. 24% posiadania piłki, zaledwie dwa strzały – przy takim obrocie spraw, hiszpański zespół mógł liczyć co najwyżej na remis. Choć taka taktyka z reguły się nie sprawdza, rewelacja zeszłego sezonu La Ligi była już naprawdę blisko wywiezienia z Paryża jednego punktu. Wtedy jednak nadeszła 90. minuta, a wraz z nią – jedna z wielu akcji PSG, która jednak tym razem kończy się fatalnym błędem Gazzanigi, który skutkuje zgarnięciem pełnej puli przez gospodarzy.