Inauguracja sezonu 2019 PGE Ekstraligi w nSport+ i Eleven Sports 1

Od tego sezony przez kolejne trzy lata obowiązuje nowy kontrakt na transmisje PGE Ekstaligi, dzięki któremu wszystkie spotkania będzie można obejrzeć w telewizji. Dwa piątkowe starcia zostaną pokazane w Eleven Sports, dwa niedzielne w nSport+. Część finałowa rozgrywek PGE Ekstraligi 2019 rozpocznie się 1 września, a mistrza Polski poznamy 22 września.

Inauguracja kolejki odbędzie się w Zielonej Górze. Stelmet podejmie żużlowców z Torunia. Zielonogórzanie pozyskali Nickiego Pedersena z Unii Tarnów, Martina Vaculika z Stali Gorzów oraz Norberta Krakowiaka z Startu Gniezno. Dodając do tego zawodników, z którymi przedłużono konrakty (Patryk Dudek, Piotr Protasiewicz oraz Michael Jepsen Jensen) to można uważać żużlowców z Myszką Miki na plastronie jako głównych kandydatów do złota w lidze. Kibice mają nadzieję, że nie powtórzy się sytuacja z  ubiegłego sezonu, kiedy to Falubaz musiał walczyć o utrzymanie w barażach z Rybnikiem. Z Torunia odszedł Paweł Przedpełski, a jego miejsce zajął Norbert Kościuch. Pozyskano również juniora Maksymiliana Bogdanowicza. Get Well ma problem, ponieważ aktualnie kontuzjowany jest Rune Holta. U progu sezonu jedynymi pewnymi punktami w zespole Jacka Frątczaka są Niels Kristian Iversen oraz Jason Doyle, a to może być za mało na wygranie spotkania z miejscowymi.

Częstochowianie po zajęciu czwartego miejsca w sezonie 2018 mają większe apetyty. W związku z tym wymieniono słabego Tobiasz Musielaka na Pawła Przedpełskiego. Wzmocniono również formację juniorską pozyskując Jakuba Miśkowiaka oraz Bartłomieja Kowalskiego. Te transfery mają spowodować, że Włókniarz zdobędzie medal. Mają na to szanse ponieważ w klubie z Jasnej Góry zostali Leon Madsen, Fredrik Lindgren, Matej Zagar oraz Adrian Miedziński. Stal Gorzów do trójki Zmarzlik, Woźniak oraz Kasprzak dołaczyła wyróżniającego się Duńczyka z Gdańska – Andersa Thomsena oraz Petera Kildemanda. Te transfery nie stawiają Gorzowian w gronie faworytów do walki o medale.

W niedzielę na stadionie Smoczyka dojdzie do rewanżu za ubiegłoroczny finał. Unia Leszno podejmie Spartę Wrocław. Gospodarze doszli do wniosku, że zwycięskiego składu się nie zmienia i pozostawili skład z 2018 roku. Niestety w środę w Eliminacjach Złotego Kasku kontuzji doznał Jarosław Hampel. Jego przerwa potrwa najprawdopodobniej miesiąc co zmniejszy siłę rażenia podopiecznych Piotra Barona. Na własnym obiekcie mogą tego nie odczuwać dzięki najlepszej parze juniorskiej, ale na wyjeździe może być różnie. W sparingach przed sezonem nie błyszczał Piotr Pawlicki, a dobre występy ze słabymi przeplatał uczestnik Grand Prix – Janusz Kołodziej. Betard pozyskał jednego z wyróżniających się żużlowców spadkowicza z Tarnowa – Jakuba Jamroga. On  nie jest dobrej formie co pokazały sparingi. Po zdobyciu srebra pracę stracił Rafał Dobrucki, a zastąpił go Dariusz Śledź.

Żużlowcy z Lublina po 23 latach wracają do PGE Ekstraligi. Ich przeciwnikiem będzie GKM Grudziądz. Oba zespoły przystępują do tego spotkania osłabione. Motor wystąpi bez Grzegorza Zengoty, który doznał kontuzji w trakcie przygotowań. Zabraknie również Grigorija Łaguty, który odbywa karę za doping. Będzie mógł on wystąpić dopiero w szóstej kolejce. kiedy Lublinianie zmierzą się z Get Well Toruń. Rosjanin jest w bardzo dobrej formie co pokazywał w sparingach. GKM przyjedzie bez Artioma Łaguty, który uszkodził obojczyk w Memoriale Jancarza. Grudziądz do tego sezonu przystępuję z dużymi wzmocnieniami. Pozyskano Kennetha Bjerre oraz solidnego juniora Patryka Rolnickiego. Celem podopiecznych Roberta Kempińskiego jest walka o play-off. W znakomitej formie są dwaj Polacy – Przemek Pawlicki oraz Krzysztof Buczkowski.

CZWARTEK – 4 KWIETNIA 2019

18:30 PGE Ekstraliga: ZAPOWIEDŹ KOLEJKI na żywo
Ipla

20:30 PGE Ekstraliga: SPEEDWAY+

PIĄTEK – 5 KWIETNIA 2019

17:30 PGE Ekstraliga – 1. kolejka: STUDIO na żywo
Ipla
Studio: Marcelina Rutkowska (z Zielonej Góry)

18:00 PGE Ekstraliga – 1. kolejka: STELMET ZIELONA GÓRA – GET WELL TORUŃ na żywo
Ipla

Komentarz: Piotr Olkowicz, Rafał Dobrucki (z Zielonej Góry)
Reporter: Marcin Kuźbicki


20:15 PGE Ekstraliga – 1. kolejka: STUDIO na żywo
Ipla
Studio: Anita Mazur (z Częstochowy)

20:30 PGE Ekstraliga – 1. kolejka: FORBET WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA – TRULY.WORK STAL GORZÓW na żywo
Ipla

Komentarz: Michał Korościel, Michał Mitrut (z Częstochowy)
Reporterzy: Maciej Markowski, Mikołaj Kruk

NIEDZIELA – 7 KWIETNIA 2019

15:30 PGE Ekstraliga – 1. kolejka: STUDIO na żywo

Studio: Gabriel Waliszko, Sławomir Kryjom (z Leszna)


16:00 PGE Ekstraliga – 1. kolejka: FOGO UNIA LESZNO – BETARD SPARTA WROCŁAW na żywo

Komentarz: Michał Łopaciński, Wojciech Dankiewicz (z Leszna)
Reporterzy: Karolina Mikołajczyk, Mateusz Kędzierski


18:30 PGE Ekstraliga – 1. kolejka: STUDIO na żywo

Studio: Sergiusz Ryczel, Tomasz Piszcz (z Lublina)


19:00 PGE Ekstraliga – 1. kolejka: SPEED CAR MOTOR LUBLIN – MRGARDEN GKM GRUDZIĄDZ na żywo

Komentarz: Tomasz Dryła, Tomasz Bajerski (z Lublina)
Reporterzy: Jakub Zborowski, Łukasz Benz


20:45 PGE Ekstraliga: MAGAZYN na żywo

PONIEDZIAŁEK – 8 KWIETNIA 2019

20:00 PGE Ekstraliga: MAGAZYN na żywo
Ipla