Jagiellonia zakopuje się w kryzysie? GKS Katowice 3:1 Jagiellonia Białystok – skrót meczu (WIDEO)

W pierwszym z niedzielnych meczów szóstej kolejki aktualnego sezonu PKO BP Ekstraklasy, przed szansą na przełamanie negatywnej passy (ostatnie 4 mecze to 4 porażki) stanęła Jagiellonia Białystok, która zmierzyła się na wyjeździe z beniaminkiem – GKSem Katowice.

Sam początek meczu miał jednak dość niespodziewany przebieg. Już w drugiej minucie chaos w obronie Białostoczan wykorzystał Adrian Błąd, dość mocno komplikując Mistrzowi Polski plan wspomnianego odwrócenia passy.

Niedługo później kibice gości mogli jednak odetchnąć z ulgą. Już w 18. minucie stan meczu wyrównał Pululu. Angolczyk stanął przed absolutnie stuprocentową sytuacją, wbijając piłkę do pustej bramki z najbliższej odległości.

Choć wydawało się, że taka szybka riposta może zapowiadać generalny zryw Jagiellonii, która mimo wszystko wchodziła w to spotkanie jako zdecydowany faworyt, przez następne 50 meczowych minut nie obejrzeliśmy jednak żadnej bramki. A kiedy już padła, to piłkę z siatki ponownie musiał wyjmować Abramowicz. Borja Galan przyjmuje piłkę przed polem karnym i nie zastanawiając się długo, oddaje strzał, jakby od niechcenia, a jednak bramkarz Jagiellonii pozostał w tym przypadku tak naprawdę bez szans. To jednak spowodowane było przede wszystkim rykoszetem.

Na deser zespół ze stolicy Śląska przypięczętował swoją wyższość w tym spotkaniu. Wrzutka w pole karne, Zrelak zgrywa piłkę głową, a Oskar Repka wbija futbolówkę do pustej bramki, ustalając wynik meczu na 3:1.