Szybki finał dla Cilicia!

Przyszła pora na ostatni akt czwartego w tym roku turnieju wielkoszlemowego. W poniedziałek triumfatora rywalizacji singlistów. w meczu finałowym zmierzyli się rozstawiony z numerem dziesiątym Kei Nishiokori i grający z „czternastką” Marin Cilić. Dla tych zawodników jest pierwszy finał turnieju […]

Przyszła pora na ostatni akt czwartego w tym roku turnieju wielkoszlemowego. W poniedziałek triumfatora rywalizacji singlistów.

w meczu finałowym zmierzyli się rozstawiony z numerem dziesiątym Kei Nishiokori i grający z „czternastką” Marin Cilić. Dla tych zawodników jest pierwszy finał turnieju Wielkiego Szlema. Japończyk w półfinale pokonał lidera rankingu ATP Novaka Djokovicia a Chorwat w poprzednim spotkaniu wygrał z Rogerem Federerem. Pierwszy set poniedziałkowego był zdominowany przez urodzonego w Medziugorie zawodnika. Mimo to Japończyk zdołał wygrać swoje pierwsze dwa gemy serwisowe. Młody Azjata uległ presji rywala dopiero przy w szóstym gemie. Mierzący 198 centymetrów wzrostu Chorwat znakomicie serwował a pierwsza odsłona spotkania zakończyła się wynikiem 6:3. W drugiej części pojedynku obraz gry nie uległ zmianie. Zmęczony poprzednimi swoimi meczami Japończyk nie potrafił przeciwstawić się coraz bardziej rozpędzonemu przeciwnikowi., w drugim secie Chorwatowi udało się dwukrotnie przełamać rywala Ta część spotkania również zakończyła się rezultatem 6:3. Trzeci set meczu zakończył takim samym wynikiem. Tegoroczny finał US Open był jednostronnym widowiskiem i trwał godzinę i czterdzieści cztery minuty.