Udany powrót na boiska Premier League! Leicester City 1:1 Tottenham – skrót meczu

Leicester City wraca na boiska Premier League! Mistrz Anglii z sezonu 2015/16 rozegrał wczoraj swoje pierwsze spotkanie na najwyższym szczeblu angielskiej piłki, od sezonu 2022/23. Na pierwszy ogień – od razu mocnym akcentem – rywalem „Lisów” był Tottenham Hotspur.

Pierwsza połowa spotkania została jednoznacznie zdominowana przez gości. Tottenham zdołał stworzyć sobie znacznie więcej sytuacji bramkowych, spychając beniaminka do defensywy. Co najważniejsze, w 29. minucie starania zaowocowały w gola. Pedro Porro dochodzi do górnej piłki i głową kieruje piłkę do siatki.

W drugiej połowie Leicester się przebudziło. Tym razem gra była wyjątkowo wyrównana, a punktem kulminacyjnym okazała się 57. minuta, kiedy legendarny Jamie Vardy wpisał się na listę strzelców, zamieniając wrzutkę Fatawu na gola.

Ekipy podzieliły się więc punktami, a gospodarze mogą mówić o udanym wejściu do Premier League.