Ważny krok w stronę awansu! Bułgaria U21 1:3 Polska U21 – skrót meczu

Po sześciomiesięcznej przerwie, czas na kolejne mecze eliminacji do Mistrzostw Europy U21. W ósmej kolejce reprezentacja Polski zmierzyła się z Bułgarią, która jest naszym najgroźniejszym bezpośrednim rywalem w kwestii walki o baraże.

Ostatecznie jednak to my zrobiliśmy niezwykle ważny krok w kierunku docelowej imprezy, zwyciężając na wyjeździe 3:1, co sprawia, że nasza przewaga nad trzecimi w tabeli Bułgarami, wynosi już sześć punktów. Dalej mamy też szansę na dogonienie Niemców, co zapewniłoby nam bezpośredni awans. Droga do wygranej nie była jednak prosta, a mecz rozpoczął się dla nas fatalnie.

Choć gospodarze w seniorskiej piłce legitymują się raczej łatką outsidera, przebieg spotkania był mocno wyrównany, a wynik zdołali otworzyć Bułgarzy, czego w 29. minucie dokonał Emil Tsenov.

W drugiej połowie uratowała nas jednak wyborna skuteczność i najpierw w 52. minucie piłkę w siatce umieścił Szymczak, po chwili na prowadzenie wyprowadził nas Pieńko, a dwanaście minut przed upływem podstawowego czasu, wynik ustalił Kałuziński, wykorzystując rzut karny.