Zagłębie Lubin 0:1 Lech Poznań – skrót meczu (WIDEO)

W sobotnie popołudnie odbył się mecz Zagłębia Lubin przeciwko Lechowi Poznań. Gospodarze z pewnością mieli ochotę sprawić swoim kibicom pozytywną niespodziankę, jednak po wyrównanym meczu, to faworyt zgarnął pełną pulę punktów.

Wynik meczu w 19. minucie otworzył Afonso Sousa. Portugalczyk otrzymał prostopadłe podanie, znajdując się z piłką w okolicach ósmego metra, mając przed sobą tylko bramkarza. Sousa pewnie wykorzystał swoją szansę, a warto zauważyć, że asystę zaliczył Ali Gholizadeh. Irańczyk, którego od początku pobytu w Lechu notorycznie męczą kontuzje, dotychczas nie miał na koncie ani bramki, ani asysty w barwach Kolejorza.

W dalszej części pierwszej połowy meczu swoje szanse znalazło także Zagłębie, jednak nie miało to żadnego przełożenia na wynik meczu.

W drugiej połowie natomiast w niezwykle dogodnej sytuacji znalazł się Ishak, jednak Hładun uratował „Miedziowych” nie dopuszczając do podwyższenia wyniku. Kolejne akcje należały w głównej mierze do Zagłębia, jednak piłkarze zespołu prowadzonego przez Waldemara Fornalika nie zdążyli znaleźć sposobu na Bartosza Mrozka.

Ostateczny wynik to 0:1. Lech zdobywa swój trzeci w sezonie komplet punktów, a Zagłębie po raz pierwszy od 20 lipca, opuszcza murawę z pustymi rękami.