Puchar Świata w snowboardzie w Eurosporcie 2

Austriackie Reiteralm będzie gospodarzem pierwszych po mistrzostwach świata zawodów Pucharu Świata w snowboardcrossie. Czwartkową rywalizację pokaże Eurosport 2. Jako nowo kreowani mistrzowie świata do Reiteralm przyjeżdżają Hiszpan Lucas Eguibar i Brytyjka Charlotte Bankes – zawodnicy absolutnie nieanonimowi w świecie SBX, […]

Austriackie Reiteralm będzie gospodarzem pierwszych po mistrzostwach świata zawodów Pucharu Świata w snowboardcrossie. Czwartkową rywalizację pokaże Eurosport 2.

Jako nowo kreowani mistrzowie świata do Reiteralm przyjeżdżają Hiszpan Lucas Eguibar i Brytyjka Charlotte Bankes – zawodnicy absolutnie nieanonimowi w świecie SBX, ale jednak rozczarowali głównych faworytów. Zwłaszcza u pań Eva Samková i Michela Moioli, które stanęły obok Bankes na podium, liczyły na najwyższy jego stopień, z kolei u panów przy w miarę wyrównanej stawce srebrny Alessandro Hämmerle i brązowy Éliot Grondin mogli liczyć na więcej po odpadnięciu już w ćwierćfinale lidera klasyfikacji Pucharu Świata, Glenna de Bloisa.

W Reiteralm zarówno de Blois, jak i Faye Gulini, dwukrotnie druga w tegorocznym PŚ, która również na ćwierćfinale zakończyła zmagania podczas czempionatu w Idre Fjäll, będą mieli szansę na rehabilitację za niepowodzenie w Szwecji. Natomiast Eguibar, który w tym sezonie w Chiesie in Valmalenco poradził sobie dość słabo (14. i 13. miejsce) będzie musiał udowodnić, że jego złoty medal nie jest dziełem przypadku, a szczytem formy, który przyszedł w najbardziej odpowiednim dla sportowca momencie.

CZWARTEK – 18 LUTEGO 2021

11:30 Puchar Świata, Reiteralm, Austria: SNOWBOARDCROSS

About Wojciech Nowakowski